Naga MarketsMężczyzna, nad którego rękami unosi się wykresRozpoczyna się sezon wyników spółek na światowych giełdach. Dotyczy to zarówno akcji polskich, jak również zza oceanu. Marcin Kiepas, analityk Tickmill, wskazuje jakie problemy mogą się pojawić po trzecim, dosyć trudnym kwartale przebiegającym w cieniu “wojen handlowych”. Czego się spodziewać w najbliższym czasie? Więcej na ten temat w programie „Puls rynków”, na który zaprasza Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv.  


Wall Street wystartowało 15 października, w Europie sezon wyników startuje małymi kroczkami

Sezon wyników za trzeci kwartał w USA rozpoczął się już w zeszłym tygodniu, między innymi od publikacji wyników dużych banków inwestycyjnych. Na Starym Kontynencie natomiast pojawiają się pojedyncze publikacje, a pełny start będzie miał miejsce dopiero w przyszłym tygodniu, co dotyczy również giełdy w Warszawie.

„Ten sezon będzie generalnie dla spółek trudny. Szacuje się, że spółki z indeksu S&P 500 zanotowały średnio spadek zysku na akcję (EPS) o 4,1%. Co więcej, będzie to trzeci kolejny kwartał gdy dynamika zysków firm z Ameryki spada. Wynika z tego, że miniony kwartał był słaby dla spółek z USA, ale również i w Europie. Tutaj szacuje się spadek zysku w zakresie 3,6%” – komentuje Marcin Kiepas.

Powodem takiego stanu rzeczy ma być między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego i obecne luzowanie polityki pieniężnej po obu stronach oceanu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here