Naga Marketsźródło: www.nytimes.com
źródło: www.nytimes.com

Informowaliśmy niedawno o planach fuzji London Stock Exchange oraz Deutsche Boerse. Wczoraj do walki o londyński parkiet włączyło się ICE podbijając stawkę i wypychając akcje LSE na wyżyny.


Intercontinental Exchange jest drugim największym ośrodkiem handlu derywatami na świecie, tuż za CME Group. Przedstawiciele mającej siedzibę w Atlancie giełdy stwierdzili w poniedziałek, że są zainteresowani przejęciem LSE. Choć zabrakło jednoznacznej odpowiedzi, czy faktycznie takie działania zostaną podjęte, akcje LSE na parkiecie w Londynie drastycznie podrożały.

Te artykuły również Cię zainteresują
chart
Długa zielona świeca z 23 lutego odpowiada pierwszym informacjom o możliwym połączeniu się giełd w Londynie i Frankfurcie. Ostatnia świeca jest reakcją kupujących na możliwość pojawienia się nowego gracza w walce o LSE.

Ewentualna fuzja Deutsche Boerse i London Stock Exchange, w której większość głosów (ponad 54%) będą mieli akcjonariusze niemieckiej giełdy byłaby największym wydarzeniem tego typu od czasu przejęcia przez NYSE Euronext. Zainteresowanie Londynem przez inne duże podmioty może zmusić Frankfurt do przedstawienia kontroferty.

W tym momencie wydaje się jednak, że większym problemem zarówno dla Niemców, jak i chcących się ubezpieczyć od skutków ewentualnego Brexitu Brytyjczyków, nie jest pojawienie się kolejnego kupującego, lecz przymus zaakceptowania całej operacji przez brytyjskich i europejskich regulatorów. Na fuzję muszą się zgodzić podmioty brytyjskie, niemieckie oraz Bruksela.

Przedstawiciele Deutsche Boerse przyznali, że widzieli propozycję ICE, jednak oficjalna wersja głosi, że rozmowy z Londynem wciąż trwają. Jak informuje Reuters, zgodnie z brytyjskim prawem, ICE ma czas do 29 marca aby przedstawić ofertę fuzji London Stock Exchange. Jednocześnie, gdyby miało to miejsce, Niemcy do 22 marca powinni zgłosić kontrofertę aby nadal być w grze. Bitwa o Anglię właśnie się rozpoczyna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/CAD – oscyluje w pobliżu obszaru wsparcia
Następny artykułEURAUD – najniżej od dwóch miesięcy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here