Naga MarketsMiędzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) zrzeszająca instytucje regulujące i nadzorujące rynki finansowe z różnych krajów świata rozpoczyna piąty Światowy Tydzień Inwestora (World Investor Week; WIW). Na uwagę zasługuje fakt, iż tym razem w wydarzeniu tym uczestniczy więcej organizacji niż kiedykolwiek przedtem.

Rozpoczął się Światowy Tydzień Inwestora

Podczas wydarzenia organy nadzorujące rynek papierów wartościowych, giełdy papierów wartościowych, organizacje międzynarodowe, stowarzyszenia inwestorów i inne zainteresowane strony z około 100 krajów będą przedstawiać różnorodne działania na rzecz
podniesienia świadomości znaczenia edukacji i ochrony inwestorów.Mimo, że oficjalnie WIW zaplanowane jest na tydzień od 4 do 10 października, to instytucje w poszczególnych jurysdykcjach mogą przeprowadzać swoje kampanie w różnych terminach na przestrzeni października i listopada.

Częścią tegorocznej kampanii jest ostrzeżenie inwestorów, aby nie ulegali pokusie inwestowania w ryzykowne przedsięwzięcia. Główne przesłania WIW na rok 2021 to zrównoważone finanse oraz ochrona przed przestępczością inwestycyjną.

– Edukacja finansowa jest kluczem do wspierania ochrony inwestorów lokalnie oraz w skali światowej. WIW 2012 podkreśla zaangazowanie IOSCO w inicjatywy edukacji finansowej, które pozwalają inwestorom indywidualnym zdobyć pewność uczestnictwa w rynkach z właściwą bazą wiedzy. Jest to szczególnie istotne w tych trudnych czasach – komentował Ashley Alder, prezes IOSCO oraz prezes komisji finansowej z Hongkongu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs dolara i S&P 500 skazane na spadki? Prognozy FP Markets na październik
Następny artykułBofA „za” bitcoinem i ekosystemem. Bank zmienia zdanie nt. kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here