Naga MarketsMiędzynarodowa Organizacja Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) zrzeszająca instytucje regulujące i nadzorujące rynki finansowe z różnych krajów świata rozpoczyna czwarty Światowy Tydzień Inwestora (World Investor Week; WIW). Na uwagę zasługuje fakt, iż tym razem w wydarzeniu tym uczestniczy więcej organizacji niż kiedykolwiek przedtem.

Rozpoczął się Światowy Tydzień Inwestora

Podczas wydarzenia organy nadzorujące rynek papierów wartościowych, giełdy papierów wartościowych, organizacje międzynarodowe, stowarzyszenia inwestorów i inne zainteresowane strony z około 100 krajów będą przedstawiać różnorodne działania na rzecz
podniesienia świadomości znaczenia edukacji i ochrony inwestorów.

Mimo, że oficjalnie WIW zaplanowane jest na tydzień od 5 do 11 października, to instytucje w poszczególnych jurysdykcjach mogą przeprowadzać swoje kampanie w różnych terminach na przestrzeni października i listopada.

Częścią tegorocznej kampanii jest ostrzeżenie inwestorów, aby nie ulegali pokusie inwestowania w ryzykowne przedsięwzięcia. Główne przesłania WIW na rok 2020 podkreślają podstawy inwestowania, w tym m.in. znaczenie oceny wpływu opłat przy wyborze inwestycji oraz zrozumienie, że wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem.

Być może to właśnie w związku z World Investor Week Urząd komisji Nadzoru Finansowego (KNF) postanowił przeprowadzić społeczną kampanię informacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na konieczność świadomego inwestowania, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCitigroup zaleca “kupno dołka” w perspektywie nadchodzącej stymulacji rynku
Następny artykułDevelia sprzedała 781 lokali, przekazała 746 w I-III kw. 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here