Naga MarketsPo wyciągnięciu dołków poniżej poziomu 2750 pkt. i przetestowaniu minimów z marca, amerykański indeks giełdowy S&P 500 silnie odbijał we wtorek, zyskując ponad 2%. Było to najsilniejsze jednosesyjne umocnienie od początku stycznia 2019 roku, czyli od ponad 5 miesięcy. Rynek kontraktów terminowych sugeruje również wzrostowe otwarcie w środę (S&P 500 futures zyskuje po 14:15 około 0,35%).


Rozluźnienie na giełdzie w USA wraz ze spadkiem notowań dolara

We wtorek silniej odbijał nie tylko indeks S&P 500, ale mocno technologiczny Nasdaq 100, którego wartość powracała nad 7 tysięcy punktów, zyskując prawie 3%. W tym samym czasie na rynkach widoczna była presja sprzedażowa na dolarze amerykańskim, jednak w środowe popołudnie USD odbija korzystając z jastrzębich komentarz dotyczących polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej (FED).

indeks sp500
Indeks S&P 500 zyskiwał silnie we wtorek

Pomimo wyraźnych wzrostów, benchmark 500 największych spółek na nowojorskiej giełdzie, znajduje się pod istotną strefą oporu wyznaczaną w okolicach 2800 pkt. (minima z pierwszej połowy maja i maksima z końcówki ubiegłego roku).

Więcej na temat przygotowania do amerykańskiej sesji środowej, w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

W tym samym czasie polska giełda wydaje się stać w miejscu, przesuwając się o 0,01% w górę, a niemiecki DAX zyskuje około 0,45%. Na GPW najlepiej radzi sobie Play, który rysuje tegoroczne maksima i zarabia już niemal 5%. Na przeciwległym biegunie znalazł się KGHM, tracący ponad 2%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here