Naga Markets



Rozliczenie PIT-37 – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wypełnisz

PIT-37 wszystkim osobom pracującym na etacie powinien być doskonale znany. W końcu to na jego podstawie rozliczają się z urzędem skarbowym. Pomimo to nie każdy, zwłaszcza osoby, które dopiero w ubiegłym roku zaczęły zarabiać, ma wiedzę co do tego, jak poprawnie wypełnić ten formularz. Zobacz, jak bez wychodzenia z domu, komfortowo i bezproblemowo poradzić sobie z tym corocznym obowiązkiem. Zaczynamy!



PIT-37 – czym jest?

Formularz PIT-37 jest najczęściej składaną deklaracją w Polsce. To druk (coraz częściej już elektroniczny dokument), który stanowi świadectwo rozliczenia się danego podatnika z urzędem skarbowym. Zgodnie z przepisami polskiego prawa i ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych uchwalona 26 lipca 1991 r. każdy podatnik ma obowiązek wykazać na formularzu PIT wszystkie uzyskane w ubiegłym roku podatkowym dochody, a także zapłacić od nich podatek – zgodnie z aktualnie obowiązującą stawką. Poprawne wypełnienie i ujawnienie źródeł dochodu, a także zapłacenie podatku gwarantują brak jakiejkolwiek odpowiedzialności karno-skarbowej, w tym finansowej, za zatajenie przechodów.

Kto powinien wypełnić PIT-37 za rok 2020?

Rozliczenie PIT-37 stanowi obowiązek każdego, kto w 2020 roku uzyskał przychody w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilnoprawną (umowę o dzieło lub zlecenie), ale również kontrakt menedżerski, stypendium, zasiłek socjalny czy też prawa autorskie. Formularz PIT-37 uzupełnić i złożyć do urzędu skarbowego muszą także emeryci i renciści, jak również osoby uzyskujące przychody ze świadczeń z Funduszu Pracy bądź Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. PIT-37 nie stanowi natomiast formularza odpowiedniego dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż w ich przypadku same wyliczają i odprowadzają zaliczkę na podatek dochodowy.

Darmowy program do rozliczania PIT – dlaczego warto z niego skorzystać?

Darmowy program do rozliczania PIT-37 stanowi fantastyczne narzędzie do dopełnienia corocznego obowiązku skarbowego – bez konieczności wychodzenia z domu. Zaparz ulubioną kawę lub herbatę i z filiżanką w ręku uzupełnij wszystkie niezbędne pola elektronicznego formularza. Program do rozliczania pit poprowadzi Cię, krok po kroku, przez każdy punkt, rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie. Brak jakichkolwiek problemów i znaków zapytania, łatwość sporządzenia deklaracji oraz opcja szybkiej wysyłki przez Internet – to wszystko przekonuje coraz większe grono podatników do złożenia formularza PIT właśnie tą drogą.

1% podatku – coroczne wsparcie chorych, słabszych i najuboższych

Organizacje Pożytku Publicznego mają prawo zachęcać podatników do przekazywania im 1% podatku dochodowego. W ten sposób mogą otrzymać dodatkowe źródło finansowania, tak potrzebne do realizacji codziennych planów i zadań. Przekaż 1% podatku na niepełnosprawne dzieci, wskazując dobroczyńcę w postaci Fundacji Agnieszka: http://fundacjaagnieszka.pl/. Zdecydowanie warto pomagać i zmieniać świat wokół siebie na lepszy.

Artykuł partnera

 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here