Naga MarketsNa kilkanaście godzin przed startem piątkowego TJS Fight otrzymaliśmy odpowiedzi od przeciwnika Anny Ciecierskiej, Przemysława Mućki. Osoby Przemka zapewne nie trzeba przedstawiać natomiast wielu może interesować jaką strategię obierze podczas jutrzejszego spotkania? Wywiad z Anną publikowaliśmy juz wcześniej i jest on dostępny pod linkiem. Tym razem prezentujemy krótką rozmowę, jaką udało nam się przeprowadzić z Przemkiem. 


Od czasu twojego runa na milion minęło już trochę czasu. Jak się czujesz jako młody milioner?

Wyjątkowo normalnie ☺ Nic się nie zmieniło zupełnie w związku ze stanem konta. Ciągle robię to samo. Ale to chyba dobrze.

Czy coś się zmieniło w Twoim tradingu/podejściu do tradingu od czasu Twojego słynnego runa na milion?

Też nie. Ciągle gram to samo. Wręcz bym powiedział że przez tego runa tym bardziej gram to samo. No bo skoro to działa to jaki sens jest to zmieniać? Długo tego szukałem zanim znalazłem. Przetestowałem mnóstwo metod. Więc nie ma sensu tego psuć. Jak to mówią lepsze wrogiem dobrego. A nie ma sensu psuć czegoś co potrafi dać stopę zwrotu rzędu kilkuset procent miesięcznie.

Jak już wielokrotnie wspominałeś podczas różnych wykładów, czy to na TJS czy to we Wrocławiu, spekulujesz na wysokich interwałach (dziennych). Jaki masz trading plan na piątkowy fight? Czy będziesz spekulował intraday? 

I to właśnie będzie trudność dla mnie i dlatego chcę spróbować. Bo będę próbował zagrać to co gram na wysokim interwale także na niższym i sam tak naprawdę będę testował czy to wyjdzie. Nie lubię niskich TF ale tutaj po prostu nie mam wyjścia i trzeba się jakoś dostosować więc będzie to coś nowego.

Czy mógłbyś zdradzić jakiej strategii będziesz używał? Masz przygotowane coś specjalnego na ten “pojedynek”?

Wsparcia i opory. Wiem nudne to ale dla mnie działa 😉 Jedyne co nowego spróbuję to użyć quant book czyli książki zleceń bo zauważyłem że to ciekawe narzędzie i właśnie może pomagać na niskich interwałach. Plus może jeden dodatkowy wskaźnik bo też jestem ciekaw jak zadziała.

Na jakich instrumentach zamierzasz spekulować? Indeksy? waluty? surowce?

Tylko waluty plus może DAX. Bez surowców na pewno. A waluty tylko główne G8 więc też nie chcę zmieniać założeń. Są dobre spready na tym w miarę więc będzie można coś grać. DAX ewentualnie bo zwykle go nie gram ale na nim jest większa zmienność przez co jest łatwiej coś ugrać w krótkim czasie.

Z jakim kontem startujesz w piątek? 

20 tyś PLN. Małe dość ale właśnie ze względu na to że nie gram na niskich TF i nie wiem co z tego wyjdzie bo może utopię połowę go w jeden dzień. A szkoda by było zrobić to na większej kwocie ☺

Będziesz stosował metodologię runów spekulacyjnych i grał all in czy tradycyjne MM i mniejsze ryzyko? jakie? 

Będę na pewno grał z ograniczonym ryzykiem na pozycję. Na pewno nie all in ponieważ wtedy jest za duży element losowości. Pewnie będzie coś rzędu 5-10% na pozycję żeby dało się zarobić i jednocześnie żeby jedna pozycja mnie nie wyrzuciła z rynku.

Jeżeli to nie tajemnica, czy mógłbyś zdradzić z jakim zyskiem zamknąłeś 2016 rok?

Tutaj wolałbym się nie wypowiadać ale spokojnie wystarczyłby na dom z działką i spokojne życie przez długi czas.

Czy będzie można spotkać Cię podczas zbliżającej się konferencji FxCuffs w Krakowie? Planujesz wziąć udział w tradingu charytatywnym?

Tak planuję się wybrać do Krakowa. Więc można zakładać że tam będę i jak wszystko pójdzie dobrze to wezmę udział w tradingu charytatywnym. Mam nadzieję że wszystko się uda i nic się w tych planach nie zmieni.

Dziękuję bardzo za poświęcony czas i życzę powodzenia podczas piątkowego TJS Fight.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – GBPUSD, NZDUSD, USDJPY
Następny artykułOpcje waniliowe. Konsolidacja na ropie WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here