Naga MarketsŁukasz Zembik już w ten piątek zmierzy się z Tomaszem Piwońskim w ramach TJS Fight #21

Łukasz Zembik znany jest przede wszystkim z Investment University, choć niektórzy kojarzyć go będą z cyklu Live Trading organizowanego przez TMS Brokers. Łukasz wystąpi również na piątkowym, dwudziestym pierwszym pojedynku TJS Fight. Zmierzy się on z reprezentantem społeczności Trading Jam Session, Tomaszem Piwońskim. Rywalizacja pomiędzy traderami będzie o tyle emocjonująca, gdyż depozyty obu panów będą wynosić równe 100 000 PLN. Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności zadania kilku pytań Łukaszowi…


Comparic: Łukaszu, jesteś kolejnym po Bartoszu Zawadzkim z Admiral Markets oraz Marcinie Działku z BZ WBK traderem powiązanym z ciemną stroną mocy jak określa się brokerów na grupie Trading Jam Session. Czy rzucona przez Rafała Zaorskiego rękawica była jedynym powodem dla którego zgodziłeś się na wystąpienie przed kamerami na TJS Fight?

Te artykuły również Cię zainteresują
Łukasz Zembik: Rękawica rzucona przez Rafała jest ciekawym wyzwaniem. Traktuję ją jako sprawdzenie siebie, choć styl inwestowania jaki obowiązuje podczas TJS Fight nie do końca jest moim stylem. Mówimy tutaj o daytradingu, dlatego też będę musiał zmodyfikować swój handel.

A jak rozpoczęła się Twoja przygoda z rynkiem walutowym? Bo chyba nie od pracy w TMS Brokers?

Moja przygoda z rynkiem walutowym zaczęła się około 7 lat temu. Oczywiście, wówczas nie pracowałem w TMS Brokers. Byłem zatrudniony w firmie, która fizycznie dystrybuowała metale szlachetne. Byłem wtedy również odpowiedzialny za śledzenie rynku złota i srebra. Tak zacząłem pogłębiać swoją wiedzę na temat rynków finansowych.

Nie odczuwasz presji przed tym spotkaniem? Po pierwsze, Twój przeciwnik zarządza własnym funduszem inwestycyjnym. Po drugie, nie tak dawno temu społeczność Trading Jam Session dość wysoko oceniła TMS Brokers w plebiscycie Paździerzy 2016.

Oczywiście, że czuję presję. Ale do takich sytuacji jestem już przyzwyczajony. Kiedy na ręce patrzy Ci kilkaset osób, nie jest to całkowicie komfortowa sytuacja. Każde wyjście ze strefy komfortu jest stresogenne, ale jedynie wtedy mamy szansę na rozwój osobisty. Jeśli chodzi o Paździerze 2016 – fakt, byliśmy wysoko, ale wyciągnęliśmy wnioski i poprawiliśmy ofertę w taki sposób, aby była ona jeszcze bardziej przyjazna i co najważniejsze, bezpieczna dla klienta.

Do tej pory pomnażałeś na żywo 30 000 PLN. Czy przesiadka po cyklu TMS Brokers na ponad trzykrotnie większy depozyt deprymuje?

W żaden sposób nie deprymuje. Po prostu będę otwierał pozycje o większym wolumenie, bo kapitał jest większy, ale wszystko w granicach rozsądku. Będę starał się ograniczać straty, które naturalnie mogą się pojawić. Wszystko opiera się o właściwe zarządzanie kapitałem.

Czy możemy się spodziewać kolejnych spotkań z cyklu Live Trading z TMS Brokers? Możesz pochwalić się dotychczasowymi wynikami?

Cykl Live Trading cały czas jest aktywny. Składa się z regularnych spotkań z inwestorami. Raz na tydzień lub co 2 tygodnie przedstawiam moje analizy rynkowe, czasem zdarza się, że otwieram pozycję podczas webinaru. Cykl ma charakter edukacyjny. Wynik za miniony rok był w granicach 4,5%. Końcówka roku oraz początek nie należą do udanych. Teraz liczy się cierpliwość i czekanie na odpowiednie sygnały.

Poruszyłeś już ten temat, ale spotkania z cyklu TJS Fight wymuszają niejako bardziej agresywne podejście do rynku. Ludzie liczą na show podczas którego stopy zwrotu będą przynajmniej dwucyfrowe. Czy możesz zdradzić swój plan na piątkowy handel?

Daytrading wymaga od ciebie dużej uwagi i skupienia. Twoje analizy powinny być przeprowadzane na niskich interwałach. Tak jak mówiłem wcześniej, będę musiał zmodyfikować swój trading pod te zasady. Postaram się, aby był on jak najbardziej prosty i klarowny. Będę posługiwał się klasyczną analizą techniczną, wykorzystywał poziomy wsparć i oporów, a być może dojdzie również trochę geometrii rynkowej. Ważne będzie szybkie ucinanie strat, dlatego też zlecenia Stop Loss będę stawiał z automatu. Pamiętajmy, że metoda handlu to tylko składowa sukcesu, liczy się również psychologia tradingu oraz sztuka zarządzania kapitałem.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w piątek!

Ja również serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.


Już jutro od godziny 08:00 rozpoczynie się tranmisja na żywo z dwudziestej pierwszej już odsłony pojedynków społeczności Trading Jam Session, znanych szerzej jako TJS Fight. W międzyczasie zapraszamy do lektury wywiadu z drugim z uczestników spotkania – Tomaszem Piwońskim.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here