Naga MarketsDzisiaj dość prawdopodobny słaby początek dnia. Biorąc pod uwagę, że mamy hossę i raczej rozjedziemy się nieco z rynkami globalnymi typu S&P500 , które są mocno przegrzane warto chyba szukać jakiś okazji do longów.
 
Spróbuję przyjrzeć się spółkom, które można grać na kontraktach i powiedzieć co według mnie warto obserwować.
 
mWIG40 – baza rozjechała się o 100! punktów, indeks dochodzi do wsparcia, także to jeden z instrumentów, które wydaje się mogą być do zagrania. Warto zauważyć, że kontrakty są już idealnie na wsparciu.
 KGHM – Tutaj liczę na korektę prostą ABC, więc zasięg spadków 110zł – na razie czekam.
PGE – otwarcie powinno przebić linię szyi, która oznaczać może spadek poniżej 11zł Tutaj short otwarty i raczej będę szukał okazji do zamykania go, ale nie do otwierania longów.
ENEA – Podwójny szczyt, ale bardzo blisko silne wsparcie. Okolice 11zł mogą być ciekawą okazją do longów. Pierwsza spółka do ewentualnego rozegrania.
Tauron – 3zł to silne wsparcie. Można zaryzykować z TP na 3,18 – 3,20 czyli jakieś 7% potencjalnego zysku. Oczywiście na kontraktach wygląda to lepiej.
Orange – silny trend spadkowy, ale na dole wydaje się, że utworzyła się formacja spodka. Będę obserwował, bo jeśli nie będzie widać paniki odbicie może być dość duże. Domknięcie luki na 5,40? Czemu nie.
Pekao – Blisko wsparcie, ale nie przekonuje mnie wykres.
Pekao BP – Również blisko wsparcie, ale cena nie była wstanie przebić 34zł dlatego raczej nie ruszam czekając na wyraźniejszy sygnał/większą korektę.
Lotos – silny trend wzrostowy i gdyby korekta doszła do górnego obszaru kilkunastosesyjnej konsolidacji warto rozważyć longi. Okolice 52zł to ciekawy poziom. Kolejna spółka, którą będę bacznie obserwował.
PKN Orlen – Również silne wzrosty tak jak na Lotos. Psychologiczne i techniczne wsparcie znajduje się na 100zł a kolejne na 98zł. Jeśli panika będzie na tyle duża, że cena tam dojdzie. Rozważę longi.
PZU – zabrakło siły żeby przebić 38zł na stałe i rysuje się konsolidacja między 36zł a 38zł. Jeśli spadek będzie właśnie do tego pierwszego poziomu można rozważać longi.
 


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – Protokoły BoJ. 7 sesji wzrostowych z rzędu na jenie
Następny artykułGuten Morgen DAX 22.03.2017
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here