Naga MarketsDzięki ostatnim, świetnym wynikom kanadyjskiego rynku pracy dzisiejsze posiedzenie Bank of Canada jest śledzone przez cały rynek. Nikt raczej nie spodziewa się podwyżki stóp (taki scenariusz wyceniany jest na około 20%) lecz większość inwestorów będzie z uwagą śledzić oświadczenie Banku w poszukiwaniu potwierdzenia podwyżki stóp w styczniu przyszłego roku. 


Analitycy Deutsche Bank sądzą, że taka możliwości – w której Stephen Poloz delikatnie wskaże styczeń jako termin najbliższej podwyżki stóp – jest możliwa. W swoim dzisiejszym komentarzu bank pisze: głównym powodem dla którego ten scenariusz jest prawdopodobny to ostatnie publikacje makroekonomiczne z Kanady. Tamtejszy rynek pracy z łatwością pokonuje prognozy, poziom bezrobocia maleje, a wynagrodzenia rosną. Bank of Canada mógłby mieć ochotę na bardziej jastrzębi ton, ale w obliczu zbliżającej się reformy podatkowej w Stanach logicznym posunięciem będzie postawa ‘wait and see’. 

Odbierz darmowy Big Bank Report

BoC rzeczywiście obawia się negatywnego wpływu obniżki podatków w Stanach na kondycję krajowej gospodarki. W ostatnich tygodniach pewien szum informacyjny pojawił się wokół NAFTA. Poprawa warunków ekonomicznych w Stanach oraz obniżka podatków mogłaby wpłynąć na decyzję Bank of Canada, które zrezygnowałoby z styczniowej podwyżki stóp procentowych.

Deutsche Bank jest nastawiony niedźwiedzio na USDCAD

Jak dzisiejsza decyzja BoC wpłynie na USDCAD? Niemal pełna wycena grudniowej podwyżki Fed sprawia, że presja kupujących na parze jest relatywnie niewielka. Bardziej jastrzębie BoC może zatem spowodować, że USDCAD odnotuje pewne spadki. Nie powinny być one zbyt duże, a ich rozmiar zależeć będzie od poziomu zaskoczenia jakim uraczy nas Bank of Canada gdyż dzisiejszy event również znajduje się w cenach – podsumowują analitycy Deutsche Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here