Naga Markets webinar


Haker infekujący sprzętLiczba routerów MikroTik, które w wyniku zhakowania w tle kopią kryptowaluty, podwoiła się przez cały obecny rok. Obecnie jest ich już 415 000 – zgodnie z raportem VriesHd.


Od sierpnia VriesHd informuje o istnieniu złośliwego oprogramowania, które atakuje routery i wykorzystuje je do kopania kryptowalut.

Ponoć na celowniku hakerów są zwłaszcza routery firmy MikroTik, łotewskiego producenta sprzętu sieciowego. Są zagrożone przez co najmniej 16 różnych typów złośliwego oprogramowania, w tym popularne Coinhive.

Rekordy

We wrześniu szacowana liczba zhakowanych routerów przekroczyła 280 000. Badanie VriesHd, które opiera się jedynie na wstępnych prognozach, raportuje obecnie aż 415 000 dotkniętych wirusem urządzeń.

VriesHd na łamach”The Next Web” przyznaje, że hakerzy przeszli niedawno z Coinhive do innego typu złośliwego oprogramowania, takiego jak Omine i CoinImp. Firma zauważa również, że dokładna liczba zaatakowanych urządzeń może być większa, ponieważ dane odzwierciedlają tylko zainfekowane adresy IP.

Najczęściej hakowane są urządzenia z Brazylii (81 000 przypadków). Indie zajęły drugie miejsce z około 29 000 incydentami, zaś Indonezja 3. miejsce z ponad 23 000 atakami.

Według raportu Bloomberga, całkowita liczba infekcji złośliwym oprogramowaniem  wzrosła w tym roku o 500 procent! Inny raport firmy Network and Enterprise Security Palo Alto Networks wykazał, że około 5 procent wszystkich tokenów Monero w obiegu było wydobytych poprzez nielegalne działania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Liczba ataków rośnie

Niedawno dostawca bezpieczeństwa internetowego i laboratorium badawcze, McAfee Labs, odkrył nowe złośliwe oprogramowanie do kopania Monero o nazwie WebCobra, które rzekomo pochodzi z Rosji.

Wcześniej w listopadzie, japońska firma Trend Micro, zajmująca się cyberbezpieczeństwem, wykryła nową odmianę złośliwego oprogramowania do krypto-górnictwa dedykowanego na komputery z systemem Linux.

W maju rodzaj złośliwego oprogramowania kryptograficznego wykorzystał aż pół miliona komputerów do wykopania 133 tokenów Monero (XMR) o ówczesnej wartości około 25 tysięcy dolarów w przeciągu trzech dni. Wynika to z najnowszych badań firmy 360 Total Security, zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym.

W lipcu Bleeping Computer, strona zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, ostrzega użytkowników kryptowalut, przed kolejnym zagrożeniem. Nowy wirus podmienia adresy w schowku komputera i tym samym powoduje, że nieuważny użytkownik wpłaca waluty cyfrowe na portfele przestępców.

To nie koniec niebezpieczeństw, które czyhają na krypto-inwestorów. W ostatnim czasie głośno było także o wirusie, który… kopał w tle kryptowaluty. Trojan infekował oprogramowanie sprzętu i wykorzystywał go do wydobywania monet. Efektem ubocznym było dodatkowe obciążenie urządzenia, a tym samym spowolnienie jego działania. W ekstremalnym przypadkach dochodziło także do uszkodzenia baterii.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here