Naga MarketsRothschild kupuje ether (ETH) o wartości 4,75 mln dol.Rothschild Investment Corporation z siedzibą w Chicago zakupił ponad 265 302 jednostek uczestnictwa w Grayscale Ethereum Trust (ETHE), co oznacza pierwszą inwestycję instytucji z ponad 200-letnim doświadczeniem w ether, aktywo napędzające najbardziej rozpowszechniony na świecie blockchain.

  • Każda jednostka uczestnictwa w ETHE posiada pokrycie w części tokenu ETH
  • Rothschild Investment Corporation posiada również udziału w funduszu bitcoinowym
  • Spółka stała się jedną z pierwszych, która zdecydowała się zainwestować w ether (wśród dużych instytucji finansowych)

Ether (ETH) przykuł uwagę spółki rodziny Rothschildów

Udziały Rothschilda w funduszu powierniczym ETH były warte ponad 4,75 miliona dolarów w dniu 31 marca (zgodnie z udostępnionymi dokumentami).

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma jest częścią majątku legendarnej rodziny Rothschildów, wpływowej grupy z interesami w globalnych finansach, nieruchomościach, górnictwie, biżuterii, winiarstwie i innych. Rodzina posiadała największą prywatną fortunę na świecie w XIX wieku, skutecznie pomnażając ją w kolejnych pokoleniach.

ETHE jest jednym z wielu wspieranych kryptowalutami produktów pochodnych oferowanych przez Grayscale. Są to w pełni regulowane, skoncentrowane na instytucjach instrumenty finansowe, które posiadają niewielką ilość kryptowalut spot jako część każdego udziału oferowanego inwestorom.

Produkt ten jest obecnie jednym z nielicznych sposobów – w przeciwieństwie do nieuregulowanych giełd kryptowalutowych – dla inwestorów instytucjonalnych i funduszy w USA, aby uzyskać ekspozycję na rozwijający się rynek cyfrowych aktywów. Skorzystała z tego między innymi spółka Rothschild Investment Corporation.

Oprócz inwestycji w ETHE, Rothschild zwiększył swoją pozycję w Grayscale Bitcoin Trust o prawie 8 000 akcji do 38 346 – co stanowi wzrost w stosunku do 30 454 akcji, które posiadał pod koniec 2020 roku. Są one obecnie warte 1,92 miliona dolarów.

Firma stała się pierwszym rozpoznawalnym funduszem instytucjonalnym, który szuka ekspozycji na ETH poprzez produkt powierniczy Grayscale.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rosnące zainteresowanie ETH

Większość instytucjonalnych działań kryptowalutowych jest w dużej mierze ograniczona do bitcoina, ale silne podstawy sieci Ethereum, nadchodzące aktualizacje technologiczne i ogólnie szerszy zakres zastosowań zaczynają czynić z niego lepszy zakład dla niektórych inwestorów.

Zgodnie z raportem firmy analitycznej CoinShares z zeszłego miesiąca, produkty inwestycyjne związane z ETH przyciągnęły łącznie 4,2 miliarda dolarów napływu w I kwartale 2021 r., co stanowi najwyższy poziom w historii.

– Dane dotyczące przepływów funduszy podkreśliły, że Ethereum jest coraz bardziej popularne wśród inwestorów z napływem 113 milionów dolarów w zeszłym tygodniu, obejmującym prawie 50% całkowitych przepływów – napisano w raporcie.

Niektórzy kupują nawet „fizyczne” ethery zamiast instrumentów pochodnych opartych na kryptowalutach. Chińska firma Meitu, notowana na giełdzie w Hong Kongu aplikacja do edycji zdjęć, stała się pierwszą firmą, która zrobiła to na początku tego roku, kupując aktywa o wartości 22 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here