Naga MarketsRothko Research: bitcoin ma potencjał do dalszego wzrostuRothko Research “zapewnia częste analizy i aktualizacje aktualnych globalnych tematów makro”. Teraz przyjrzało się bitcoinowi.

  • Rothko Research przeanalizowało sytuację na rynku kryptowalut i wskazało na elementy, które mogą osłabić i wzmocnić BTC.
  • Zdaniem ekspertów, bitcoin może jednak jeszcze mocno zdrożeć.
  • W najnowszej analizie podano argumenty sugerujące, że najstarsza z kryptowalut to nie bańka spekulacyjna, a pełnoprawne aktywo.

Bitcoin to tylko bańka?

Rothko Research zadaje na starcie pytanie: w co inwestować, by utrzymać wartość oszczędności przez następną dekadę?

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak dodano, w 2020 r. bitcoin był aktywem, o którym było już bardzo głośno.

– Przypominamy, że gdybyś zainwestował w bitcoina na początku 2020 roku, nadal byłbyś o 350 proc. do przodu, a największe spadki miały miejsce w 2020 r. (nie w 2021 r.), kiedy bitcoin spadł z 10 500 USD w połowie lutego do najniższego poziomu 3 850 USD w połowie marca – tłumaczą eksperci.

Tyle że, jak dodają w kolejnym akapicie, “aktywa nie mogą rosnąć pionowo w nieskończoność”.

Jednak [obecna] konsolidacja niekoniecznie oznacza, że ​​bańka wkrótce pęknie. Bitcoin może przez jakiś czas być na poziomie około 30 000 USD – czytamy dalej. – Chociaż podwyższona zmienność ceny kryptowaluty wzbudziła wątpliwości, czy bitcoin stanie się aktywem rezerwowym w perspektywie średnio- i długoterminowej, uważamy, że przyciągnie on wystarczającą uwagę na rynku i ostatecznie ustabilizuje się na poziomie “godziwej” wartości, która zostanie określona przez szereg czynników makroekonomicznych i finansowych (tak jak obecnie ma to miejsce w przypadku walut czy złota) – dodano.

Jak wycenić BTC?

Tyle że dziś nadal jest problem z wyceną BTC. Zwłaszcza, że na ten rynek trafiło – i będzie trafiało – sporo środków z programów stymulacyjnych poszczególnych państw. Do tego, co też dodaje Rothko Research, na giełdy kryptowalut wpływają środki od klientów instytucjonalnych. To jednak nie koniec dobrych wieści.

– Rysunek 5 (prawa ramka) pokazuje, że świadomość dot. bitcoinów stale rośnie w krajach doświadczających dużej niepewności politycznej i z tracącą na wartości walutą (tj. w Turcji, Afryce). Przy oczekiwanym utrzymaniu podwyższonych ograniczeń (zakaz turystyki w krajach, w których kampania szczepień rozwija się powoli), ryzyk politycznych w niektórych krajach wschodzących (np. w Meksyku), [świadomość dot. BTC] może znacznie wzrosnąć w 2021 r., prowadząc do większego zainteresowania bitcoinem – dodano.

– Z kolei rysunek 6 (lewa ramka) pokazuje, że realna 5-letnia stopa procentowa w USA ponownie spadała w ostatnich tygodniach i powinna ostatecznie wspierać cenę bitcoina – wyliczają dalej analitycy. – W najbliższym czasie głównymi zagrożeniami związanymi z bitcoinem są umacniający się dolar, skrajnie podwyższone nastroje i potencjalna konsolidacja akcji. Uważamy, że rosnąca niepewność (czas trwania lockdownów, ożywienie gospodarcze) zacznie znowu mieć znaczenie w 2021 r., co powinno doprowadzić do popytu na tradycyjne aktywa, takie jak dolar, a tym samym wspierać dolara w stosunku do większości walut – dodano.

Z kolei rysunek 7, jaki zaprezentowano, pokazuje silną korelację między bitcoinem a akcjami o dużej kapitalizacji.

Podsumowanie

Podsumowanie jest jednak dla BTC pozytywne.

Podsumowując, ryzyko [dot. BTC] jest podwyższone w krótkim okresie, ponieważ nastroje rynkowe wzrosły do ​​ekstremalnych poziomów w większości klas aktywów; w związku z tym konsolidacja może być kontynuowana w nadchodzących tygodniach, a wrażliwi handlowcy lub inwestorzy powinni prawdopodobnie zmniejszyć swoje alokacje do niższych poziomów lub całkowicie wyjść ze swojej pozycji – tłumaczą eksperci. – Pozostajemy jednak długoterminowymi bykami w kwestii kryptowaluty i oczekujemy, że zdobędzie ona większy udział jako aktywo rezerwowe, i całkowicie nie zgadzamy się z tymi, którzy uważają, że jest to bańka, która ma pęknąć.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | forum spółek giełdowych | s&p 500 spółki | s&p 500 kurs | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here