Naga Marketsbtc bitcoinTo był czarny dzień dla bitcoina. Największa giełda zajmująca się kryptowalutami – MtGox – ogłosiła bankructwo w lutym 2014 roku, po tym jak doszło do kradzieży przez hakerów 850 tys. bitcoinów o łącznej wartości 450 mln USD. Już blisko 25 000 osób pozwało firmę do sądu chcąc odzyskać utracone fundusze. Łączna kwota roszczeń sięgnęła 23,6 mld USD.


Wygląda na to, że poszkodowani w wyniku upadku MtGox będą musieli poczekać dłużej na rozwiązanie swoich wniosków. Według raportu przedstawionego sądowi w Tokio (i niedawno podanego do wiadomości publicznej) tylko niewielka część roszczeń została dotychczas spłacona. Na razie poszkodowani odzyskali środki w wysokości 225 mln USD. To niecały procent łącznej żądanej sumy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co gorsza, biorąc pod uwagę, że średnia wartość roszczenia wynosi 955 000 USD na osobę, wygląda na to, że olbrzymia część wniosków jest fałszywa. Utrudni to i spowolni i tak już mozolny proces weryfikacji roszczeń. Biorąc pod uwagę, że MtGox posiada w swym portfelu bitcoiny o wartości jedynie 83 mln USD (nieco ponad 200 tys. BTC), ogrom poszkodowanych może nie doczekać się wypłat.

W zeszłym roku doszło do aresztowania byłego CEO firmy – marka Karpelesa – pod zarzutem defraudacji aktywów MtGox. Miał on zaprzepaścić bitcoiny o łącznej wartości 50 mln USD. Kobayashi – prokurator zajmujący się sprawą – powiedział, że proces wypłat odszkodowań moze ciągnąć się jeszcze latami, gdyż przebadanie całej bazy danych MtGox i zweryfikowanie prawdziwej wartości kont jest procesem bardzo czasochłonnym.

Na wykresie H4 BTC/USD możemy zauważyć, że po ostatniej dużej fali wzrostowej mieliśmy do czynienia z korektą spadkową, której impet już wyhamował. Obecnie ważnym dla popytu poziomem jest wsparcie na 416,20, w tym miejscu już tydzień temu doszło do re-testu przebitego oporu od góry.

btc

Sprawdź dział Bitcoin na Comparic.pl, gdzie publikujemy analizy i newsy ze świata kryptowalut.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here