Naga MarketsKilka dużych rosyjskich banków wyraziło swoje silne zainteresowanie współpracą z branżą blockchain. Zamknięte spotkanie na ten temat odbyło się na moskiewskiej giełdzie. Tematem były też kryptowaluty. Informację podał rosyjski portalu informacyjnym RBC 19 września.


Ponoć popyt na kryptowaluty w Rosji jest bardzo wysoki, ale banki nie są w stanie sprostać temu zapotrzebowaniu ze względu na brak jasno określonych przepisów.

Nie pokonasz, przyłącz się!

Z powyższego powodu przedstawiciele rosyjskich banków obecni na spotkaniu rozmawiali już z regulatorami z Japonii, Luksemburga i Singapuru. Chcą dostosować rynek do lokalnych realiów. Ponadto utworzono grupę lobbingową, której celem jest wyjście do rosyjskiego rządu z sugestiami, jak regulować kryptowaluty w Rosji.

Jak dowiedział się korespondent RBC, dyrektor wykonawczy z nienazwanego “dużego” rosyjskiego banku zaproponował stworzenie alternatywnego projektu ustawy o zasobach cyfrowych. Ma być on “drastycznie odmienny” od obecnego proponowanego przez rząd.

Okrągły stół

Zgodnie z raportem RBC  “okrągły stół” został zorganizowany przez grupę lobbingową, w skład której wchodzą największe rosyjskie banki: Sbierbank, Alfa-Bank, VTB i inne.

Grupa lobbingowa omówiła również kwestie regulacyjne z ekspertami, takimi jak pracownicy japońskiej giełdy Bitflyer, platformy NCH z Singapuru i osoby powiązane z kryptowalutą Litecoin. Były minister finansów Luksemburga Luc Frieden również wziął udział w spotkaniu. Wyjaśnił, w jaki sposób jego kraj zdołał stworzyć ramy prawne dla cyfrowych walut i stał się jednym z wiodących ośrodków finansowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

To nie pierwsze spotkanie lobby kryptowalutowego na Moskiewskiej Giełdzie. Wcześniejsze dotyczyło rosyjskich regulacji  aktywów cyfrowych i miało miejsce w czerwcu.

Jak wcześniej informowały media, projekt ustawy “O cyfrowych aktywach finansowych”, zaproponowany przez rosyjskie Ministerstwo Finansów, przeszedł pierwszy z trzech odczytów w Dumie Państwowej w maju. Jednak grupa wysokiej rangi rosyjskich menedżerów uznała to go za “niedokończony i rozdrobniony”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here