Naga MarketsW miniony piątek, moskiewski sąd wydał wyrok w sprawie odmowy wydania Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) kluczy kryptograficznych do wiadomości użytkowników Telegrama. Decyzja Sądu Okręgowego w Moskwie oznacza, że regulator rosyjskiego rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor może natychmiast zablokować dostęp do usługi. Warto podkreślić, że stało się to zaledwie kilka tygodni po tym, jak projekt zebrał 1,7 mld USD w ramach initial coin offering (ICO).


Sąd orzekł w piątek przeciwko Telegramowi, popierając wniosek kontrolera Roskomnadzor o zezwolenie na zablokowanie dostępu do aplikacji na podstawie tego, że firma odmówiła przestrzegania lokalnych przepisów. Jak informują różne lokalne serwisy informacyjne, decyzja Sądu Okręgowego w Moskwie oznacza, że ​​rosyjska organizacja monitorująca Roskomnadzor zmusi krajowych dostawców usług internetowych do zablokowania dostępu do Telegramu “w najbliższej przyszłości”.

Urzędnicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa wielokrotnie żądali, aby Telegram przekazał klucze szyfrowania, które umożliwiłyby im przeglądanie wiadomości przechowywanych w zaszyfrowanych rozmowach między użytkownikami. Twierdzili, że potrzebują dostępu do tych kluczy, aby mogli pokrzyżować ataki terrorystyczne.

Przedstawiciele Telegram stwierdzili jednak, że prośba ta była zniewagą dla prywatności użytkowników i odmówili jej wykonania, co ostatecznie doprowadziło do piątkowego orzeczenia sądu. Założyciel telegramu, Pavel Durov powiedział w odpowiedzi na orzeczenie, że firma będzie starała się ominąć zakaz.

“W Telegramie mamy luksus, który nie dba o strumienie przychodów czy sprzedaż reklam. Prywatność nie jest na sprzedaż, a prawa człowieka nie powinny być naruszane ze strachu lub chciwości” – napisał Durov na swoim publicznym kanale.

Pod koniec marca 2018 r. Telegram ogłosił, że ma już 200 mln aktywnych użytkowników. Szacuje się, że około 10 milionów z nich znajduje się właśnie w Rosji i tym samym będzie podlegać zakazowi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 – wybicie z kanału spadkowego
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Cardano na przekór korekcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here