TMS


W miniony piątek, moskiewski sąd wydał wyrok w sprawie odmowy wydania Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) kluczy kryptograficznych do wiadomości użytkowników Telegrama. Decyzja Sądu Okręgowego w Moskwie oznacza, że regulator rosyjskiego rynku telekomunikacyjnego Roskomnadzor może natychmiast zablokować dostęp do usługi. Warto podkreślić, że stało się to zaledwie kilka tygodni po tym, jak projekt zebrał 1,7 mld USD w ramach initial coin offering (ICO).


Sąd orzekł w piątek przeciwko Telegramowi, popierając wniosek kontrolera Roskomnadzor o zezwolenie na zablokowanie dostępu do aplikacji na podstawie tego, że firma odmówiła przestrzegania lokalnych przepisów. Jak informują różne lokalne serwisy informacyjne, decyzja Sądu Okręgowego w Moskwie oznacza, że ​​rosyjska organizacja monitorująca Roskomnadzor zmusi krajowych dostawców usług internetowych do zablokowania dostępu do Telegramu “w najbliższej przyszłości”.

Urzędnicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa wielokrotnie żądali, aby Telegram przekazał klucze szyfrowania, które umożliwiłyby im przeglądanie wiadomości przechowywanych w zaszyfrowanych rozmowach między użytkownikami. Twierdzili, że potrzebują dostępu do tych kluczy, aby mogli pokrzyżować ataki terrorystyczne.

Przedstawiciele Telegram stwierdzili jednak, że prośba ta była zniewagą dla prywatności użytkowników i odmówili jej wykonania, co ostatecznie doprowadziło do piątkowego orzeczenia sądu. Założyciel telegramu, Pavel Durov powiedział w odpowiedzi na orzeczenie, że firma będzie starała się ominąć zakaz.

“W Telegramie mamy luksus, który nie dba o strumienie przychodów czy sprzedaż reklam. Prywatność nie jest na sprzedaż, a prawa człowieka nie powinny być naruszane ze strachu lub chciwości” – napisał Durov na swoim publicznym kanale.

Pod koniec marca 2018 r. Telegram ogłosił, że ma już 200 mln aktywnych użytkowników. Szacuje się, że około 10 milionów z nich znajduje się właśnie w Rosji i tym samym będzie podlegać zakazowi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWIG20 – wybicie z kanału spadkowego
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Cardano na przekór korekcie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here