Naga MarketsŹródło: Pixabay
Rosyjski rząd prowadzi prace nad nowym projektem ustawy, w ramach którego handel kryptowalutami oraz ich wydobycie byłoby całkowicie zabronione, o ile dana osoba nie znajdzie się na liście upoważniającej ją do wykonywania tych czynności.

Jak mówił członek Dumy Państwowej, Pavel Krasheninnikov, który przewodzi pracom nad ustawą: “Naszym celem jest zminimalizowanie istniejącego ryzyka związanego z wykorzystaniem z dóbr cyfrowych w celu przeniesienia aktywów do nieuregulowanego środowiska cyfrowego pod kątem ustawodawstwa dotyczącego dochodów pochodzących z przestępstw, oszustw związanych z bankructwem czy sponsorowania terroryzmu.”

Obecny brak regulacji rynku kryptowalut i tokenów pozostawia jednocześnie uczestników tego rynku bez żadnej ochrony, co czyni ich podatnymi na oszustwa. Jest to dodatkowy argument za wprowadzeniem regulacji jakie przewiduje nowa ustawa.

Ustawa mówi również, że kryptowaluty nie są legalnymi środkami płatniczymi, ale mogą być używane jako takie “w kontrolowanych ilościach”. Warunki selekcji tych ‘kontrolowanych’ kryptowalut będą określone przez odrębną ustawę w uzgodnieniu z rosyjskim bankiem centralnym, Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Według Yeleny Tsaturyan, radcy prawnego Grupy Kapitałowej KSC, przygotowywaną ustawę ​​należy postrzegać w pozytywnym świetle. Wskazuje ona przy tym, że ​​w Japonii kryptowaluty mają już status prawny czyniący je metodą płatności, a Unia Europejska zatwierdza ich wykorzystanie do celów podatków.

“Istnieje sprzeczna sytuacja, w której bitcoin nie jest oficjalnie uznawany przez państwo, ale przychody pochodzące z operacji na tej kryptowalucie podlegają opodatkowaniu” – mówiła Tsaturyan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here