Naga Marketskurs rosyjskiego rublaNa dzień przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych dostrzec można zauważalną aprecjację dolara amerykańskiego wobec rosyjskiego rubla. Tylko w poniedziałek do godz. 13:00 wzrost ten wyniósł 1,20 proc. powiększając zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia aprecjacji do 6,00 proc. Tak znaczne wzrosty sprawiły, że za jednego dolara zapłacić trzeba już ponad 80 rubli, co jest najwyższa wyceną od marca br.

  • Rosyjski rubel spadł w ciągu tygodnia o 6 proc.
  • Za jednego dolara zapłacić trzeba już ponad 80 rubli

Kurs rubla najniżej od marca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/RUB zauważymy, że rosyjski rubel od dłuższego czasu znajdował się pod presja podaży. Już od pierwszej połowy czerwca br. systematycznie osłabiał się on bowiem wobec dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Deprecjacja rosyjskiej waluty odzwierciedlała obawy o nowe sankcje, niskie ceny ropy i wzrost zakażeń koronawirusem. Obawy o stosunki z USA w przypadku ewentualnej wygranej Joe Bidena w jutrzejszych wyborach przyczyniły się do 6-procentowego spadku rosyjskiej waluty na przestrzeni ostatniego tygodnia. Deprecjację tę wspierały także najnowsze dane dot. dynamiki wzrostu zakażeń w Europie, co skutkowało wprowadzeniem przynajmniej częściowego lockdownu w niektórych krajach.

Menedżer banku Amundi, Yerlan Syzdykov przyznał jednak na forum inwestycyjnym w Moskwie, że jego zdaniem rosyjska waluta jest niedowartościowana o co najmniej 10%.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Pomimo tegorocznego załamania walutowego inwestorzy zagraniczni nadal posiadają jednak ponad 3 biliony rubli (37 miliardów dolarów) w krajowych obligacji skarbowych, co jest bliskie rekordowej wartości.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara i Wall Street czekają na wyniki wyborów w USA: Inside Solution One
Następny artykułNajwiększy tygodniowy spadek na S&P500 od marca!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here