Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń świata krypto w minionym roku było wprowadzenie pierwszych kontraktów futures na BTC. Handel nowymi instrumentami uruchomiony został w grudniu na dwóch amerykańskich parkietach – CME oraz CBOE. Jak donosi rosyjska agencja prasowa podobnym posunięciem zainteresowana jest moskiewska giełda. 


Moscow Stock Exchange może stać się stroną w handlu kryptowalutami – stwierdził kierujący Komitetem ds. Rynków Finansowych rosyjskiej Dumy, Anatolij Aksakow w rozmowie z TASS.

Jak wynika z wywiadu udzielonego przez Aksakowa, rosyjski bank centralny rozważa wprowadzenie razem z MOEX możliwości handlu kryptowalutami bezpośrednio z poziomu rosyjskiego parkietu. Nie wiadomo jeszcze za pomocą jakich instrumentów miałby odbywać się handel, lecz najprawdopodobniej byłyby to kontrakty terminowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here