Naga MarketsSergei Lavrov, Rosyjski minister spraw zagranicznych wystąpił dziś na wspólnej konferencji prasowej z tureckim odpowiednikiem urzędu, Mevlutem Cavusoglu w Ankarze. Na spotkaniu poruszono temat nowych sankcji wymierzonych wobec Ankary i Moskwy przez Stany Zjednoczone. 


Głównym tematem na wtorkowej konferencji prasowej w Ankarze był temat sankcji wymierzonych przez Amerykę w stronę Anakry oraz Moskwy. Na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Sergei Lavrov powiedział, że nowe sankcje są bezprawną polityką i sposobem, w jakim USA próbuje uzyskać nieuczciwą przewagę konkurencyjną w światowym handlu. Stwierdził również, że jest to praktyka nadużywania amerykańskiego dolara na arenie międzynarodowej, co finalnie doprowadzi do osłabienia waluty. To z kolei doprowadziłoby do przejścia krajów na waluty krajowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mówiłem już o sankcjach: są one nielegalne, podważają wszystkie zasady globalnego handlu i zasady zatwierdzone przez decyzje ONZ, w których jednostronne środki przymusu ekonomicznego są niezgodne z prawem” – powiedział Ławrow dodając – “Jestem przekonany, że tak gwałtowne nadużycie roli dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej doprowadzi do jego osłabienia, upadku i coraz więcej państw będzie chciało uwolnić się od dolara polegając na bardziej wiarygodnych partnerach z punktu widzenia wykorzystywanych przez nich walut“.

Również może Cię interesować: Eskalacja konfliktu na linii USA-Rosja. Nowe sankcje, rubel mocno w dół

Rosyjski minister spraw zagranicznych wspomniał również, że Rosja już od jakiegoś czasu debatuje na temat możliwości wykorzystania takich walut narodowych do rozliczania umów handlowych z Chinami, Iranem oraz Turcją dodając, że że z czasem rola dolara amerykańskiego jako waluty globalnego handlu spadnie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBracia Winklevoss niewzruszeni decyzją SEC. “Bitcoinowy ETF to kwestia czasu”
Następny artykułUSA: gorsze dane cen importowych i eksportowych
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here