Naga MarketsFlaga rosjiJak donosi agencja prasowa TASS, zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości Rosji nadal nie ma potrzeby formalizowania przepisów dotyczących kryptografii. Alexander Konovalov będący Ministrem Sprawiedliwości uważa bowiem, że zgodnie z rosyjską konstytucją, kryptowaluty i tak nie mogą być wykorzystywane jako środek płatniczy.


Alexander Konovalov, rosyjski Minister Sprawiedliwości przyznał, że jest jeszcze za wcześnie aby sformalizować prawodawstwo związane z kryptowalutami. W związku z tym, jego ministerstwo nie zamierza zajmować się tym tematem w najbliższym czasie. Przyznał on jedynie, że zarówno konstytucja jak i obecna ustawa o systemie finansowym “kategorycznie zakazuje stosowania kryptowalut jako środka płatniczego”. Następnie przytoczył artykuł 75 Konstytucji Rosyjskiej, który stanowi, że rubel rosyjski jest jedyną walutą i że może go wydawać tylko Bank Centralny Federacji Rosyjskiej. Wprowadzenie i wydawanie innych walut w Federacji Rosyjskiej jest zatem zakazane.

Przemawiając na posiedzeniu Rady Federacji – wyższej izby Federalnego Zgromadzenia Rosji – Minister zauważył, że kryptwoanuta może być uważana za kolejny rodzaj aktywów pod względem rosyjskiego ustawodawstwa, ponownie wzywając ustawodawców, aby unikali jej definiowania na obecnym etapie. Według doniesień agencji prasowej TASS, Konovalov przyznał także, że kryptowaluty można uznać za “inną własność” w rozumieniu prawa. Dodał jednak, że nadal nie ma potrzeby jaśniejszego definiowania ich pojęcia jako waluty. Status prawny aktywów cyfrowych w Rosji jest od pewnego czasu niejasny. Zaledwie w zeszłym miesiącu Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego przedstawiło projekt ustawy, aby umożliwić niektórym podmiotom z sektora IT i branży blockchain wykorzystywanie aktywów cyfrowych w swoich transakcjach finansowych, dając nadzieję niektórym przedsiębiorstwom.

Zobacz także: Rosja rozważa wprowadzenie Stablecoin emitowanego przez Bank Centralny

Okazuje się więc, że stanowisko ministra sprawiedliwości nie wyjaśnia już i tak niejednoznacznego stanowiska Rosji w sprawie kryptowalut. W zeszłym miesiącu premier Dmitrij Miedwiediew wyraził zainteresowanie aktywami cyfrowymi, mówiąc podczas konferencji gospodarczej na wysokim szczeblu, że nie ma powodu, aby “zakopywać je” i że mają one zarówno “jasne, jak i ciemne strony”. W tym samym czasie w Rosji działa co najmniej 51 bankomatów z bitcoinami, mimo że ustawodawstwo nie określa jeszcze ich statusu prawnego. Ostatnie badanie pokazało także, że wykorzystanie kryptowalut do zakupów w internecie staje się coraz bardziej popularne.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoinbase umożliwi wypłatę Bitcoin Casha SV
Następny artykułPoranek z rynkami – pary z euro, surowce generują impulsy [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here