Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówRosyjski miliarder Vladimir Potanin planuje stworzyć tokeny wspierane przez pallad. O inicjatywie informuje Bloomberg. 

Potanin – który jest dyrektorem naczelnym rosyjskiej firmy wydobywczej i hutniczej niklu oraz palladu MMC Norilsk Nickel PJSC (Nornickel) – planuje stokenizować pallad. Wszystko za pośrednictwem szwajcarskiego funduszu palladowego. Oprócz tego ma w planach start kilku platform cyfrowych.

Poprawić płynność

Według Bloomberga platforma umożliwi bardziej płynne transakcje. Obecnie, jeśli nabywca odkryje, że nie potrzebuje całej zakontraktowanej ilości towaru, musi albo renegocjować z dostawcą, albo zostać z nadwyżką, dopóki nie znajdzie innego kupca. Jednak w przypadku stokenizowanych aktywów taki handel może być prostszy.

Nornickel opracowuje również platformę cyfrową dla transakcji wewnętrznych, która rzekomo umożliwi rosyjskiemu bankowi centralnemu testowanie systemów typu blockchain bez wpływu na ogólną gospodarkę. Jednak uruchomienie wspomnianej platformy cyfrowej musi przejść zatwierdzenie na poziomie legislacyjnym, a jeśli Rosja nie przyjmie odpowiedniego prawa, Potanin będzie rzekomo działać w innych jurysdykcjach.

Dlaczego pallad?

Pallad ma wiele zastosowań w różnych branżach, w tym w stomatologii, elektronice, biżuterii i fotografii.

W październiku ubiegłego roku inny rosyjski gigant rynku wydobywczego, firma Alrosa, dołączył do programu pilotażowego „Tracr” – platformy blockchain zajmującej się śledzeniem dostaw diamentów. Tracr dąży do poprawy przejrzystości i zaufania konsumentów w całym łańcuchu dostaw diamentów – od kopalni po handel detaliczny. Rozwiązanie firmy polega na utworzeniu cyfrowego certyfikatu dla każdego diamentu, za pomocą którego rejestruje się kluczowe atrybuty i transakcje.

Wcześniej w marcu Paxos, inne firma z rynku blockchain, ogłosiła, że ​​zamierza wydać swój cyfrowy token wspierany złotem. Dyrektor generalny Paxos, Chad Cascarilla, powiedział, że firma była “podekscytowana koncepcją (…)”, z kolei złoto idealnie nadaje się do tokenizacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here