Naga MarketsFlaga rosjiWydobywanie Bitcoinów ożyje w zamkniętej rosyjskiej fabryce aluminium, która utraciła dostęp do amerykańskich klientów po wprowadzeniu sankcji w USA w kwietniu 2018 r. Dmitrij Marichinow z rosyjskiej firmy wydobywczej (RMC) chce zwiększyć wydobycie BTC w całej Rosji. W tym celu szukał ziemi w Nadwoickim Zakładzie Aluminium (NAZ) w Karelii.


Zobacz również: Bitcoin zagrożeniem dla dolara, uważa amerykański kongresmen

Bitcoin: 20 procent wydobycia to aż 101,5 milionów dolarów przychodu na miesiąc

Amerykańskie Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) nałożyło sankcje na spółkę dominującą NAZ Rusal w kwietniu ubiegłego roku, ponieważ właściciel Oleg Deripaska, biznesmen związany z Kremlem, został nazwany przez Skarb USA „mianowanym rosyjskim oligarchą”. Od tego czasu Deripaska zrezygnował ze swojego pakietu kontrolnego w Rusal. Zniesiono sankcje wobec firmy, ale produkcja w Nadvoitsy nie została wznowiona.

Teraz część starego zakładu produkcyjnego została wynajęta RMC, potwierdził przedstawiciel Rusal. Oprócz RMC są też inni, którzy wynajmują część pomieszczeń w zakładzie, których szczegóły nie zostały ujawnione. Według Mariniczowa RMC jest zainteresowane stworzeniem cyfrowego koncentratora w NAZ, który będzie sprzedawał moc obliczeniową za granicą. Absolutnie euforyczny w stosunku do projektu powiedział:

Teraz fabryka Rusala jest nieopłacalna, dostarczona do niej energia elektryczna praktycznie nie jest wykorzystywana, a ludzie mieszkający w jedno-przemysłowym mieście w pobliżu fabryki nie mają gdzie pracować. Naszym pomysłem jest przeprojektowanie zakładu i sprzedaż jego mocy obliczeniowej jako usługi, to znaczy świadczenia usługi IT. Dla tych, którzy angażują się w wydobywanie bitcoinów i kryptowalut, sieci neuronowe i rozwój sztucznej inteligencji, ta usługa może okazać się bardzo przydatna.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Według przedstawiciela RMC, Mariniczew współpracuje z brytyjską giełdą kryptowalutowa Cryptonex. Zamierza rozwinąć firmę, aby osiągnąć 20% światowego wydobycia Bitcoinów. Niewątpliwie jest to bardzo ambitny plan.

Jeden blok BTC jest wydobywany co dziesięć minut. Szybka matematyka pokazuje, że 4320 bloków można wydobywać miesięcznie. Obecna nagroda za blok wynosi 12,5 BTC. Przy cenie Bitcoina wynoszącej 9250,40 $ całkowity dochód z wydobycia wynosi 507,6 mln $ miesięcznie. Z czego 20 procent to aż 101,5 miliona dolarów.

Prezydent Rosyjskiego Stowarzyszenia Kryptoekonomii i Blockchain (RACIB) Jurij Prypaczkin uważa, że ​​wydobywanie kryptowalut jest nadal korzystne dla wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. Ale jest również zdania, że ​​wszystko zależy od kosztu energii elektrycznej.

W Moskwie ceny prądu są dość wysokie i tylko z tego powodu umieszczenie sprzętu wydobywczego w innym miejscu może okazać się bardziej opłacalne – wyjaśnił Pripachkin.

Zobacz również: Bitcoin w Google najpopularniejszy od 3 miesięcy. Blockchain w miejscu

Jest również dość sceptycznie nastawiony do jednolitej puli wydobywczej BTC, nawiązując do planów osiągnięcia 20% globalnej produkcji.

– Na świecie jest już wielu graczy, którzy wydobywają tę kryptowalutę. W przypadku rosyjskiej puli realistyczne jest skoncentrowanie się na 5–7% całkowitego wolumenu, a wskaźnik bardzo zależy od dostępu do odpowiednich cen energii elektrycznej – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here