Naga MarketsNielegalnie zbudowane elektrownie, zmanipulowane liczniki energii i podziemne farmy kopiące BTC – to rynek kryptowalut w Rosji. Krypto-górnicy mogli za pomocą takiej infrastruktury ukraść prawie 6,6 miliona dolarów (450 milionów rosyjskich rubli), twierdzi państwowa firma energetyczna Rosseti.

  • Rosyjski górnicy BTC ukradli prawie 6,6 miliona dolarów w energii elektrycznej.
  • Firma Rosseti śledzi nielegalne kopalnie na terenie Rosji.

Górnicy kradnący prąd

Rosseti szuka kopalni BTC, które nie mają żadnych umów z lokalnymi firmami energetycznymi, ale są podłączone do sieci elektrycznych i wykorzystują wytworzoną energię elektryczną, nie płacąc za nią.

Zwykle zdarzało się to na terenie już istniejącej firmy, takiej jak fabryka, w której właściciele chcą generować w ten sposób „dodatkowy dochód” – przekazano portalowi CoinDesk. Inne popularne lokalizacje na takie przedsięwzięcia obejmowały garaże, wynajmowane biura, domy turystyczne i dawne gospodarstwo rolne. Firma znalazła nawet jedną podziemną kopalnię kryptowalut.

W poszukiwaniu nielegalnych kopalni

Od 2017 r. firma Rossetti wykryła 35 przypadków nielegalnego zużycia energii w celu kopania BTC w 20 regionach Rosji (Rosja składa się z 85 regionów o różnej wielkości i gęstości zaludnienia). Każda z tych spraw została zgłoszona organom ścigania.

Dokładnie analizujemy wzorce zużycia w poszukiwaniu anomalii, sprawdzamy linie energetyczne i mierzymy obciążenie stacji. Czasami łatwo jest dostrzec farmę górniczą za pomocą znaków wizualnych, na przykład gdy w budynku są zainstalowane wydajne urządzenia klimatyzacyjne i wentylatory – powiedziała firma.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here