Naga MarketsRosyjski fundusz emerytalny FIU wykorzysta technologię blockchain do zintegrowania informacji w rozproszonym rejestrze i przygotuje propozycję integracji wszystkich systemów w jedną platformę. Instytucja uważa, że w ten sposób ograniczy koszty obsługi i przechowywania znacznych ilości danych. Pośrednim celem jest również ochrona praw pracowników, ich zaniedbywanie przez pracodawców jest zdaniem ekspertów powszechnym problemem w Rosji.

Przechowywanie danych w rozproszonym rejestrze

FIU przechowuje obecnie dane pracodawców dotyczące składek ubezpieczeniowych i odliczeń podatkowych na scentralizowanych serwerach. Po wdrożeniu blockchaina wszystkie informacje będą znajdowały się w rozproszonych bazach danych. Użytkownicy będą mogli zapisywać wszystkie umowy na księdze rozproszonej i nie będzie możliwa edycja informacji wstecz.

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew powiedział w czerwcu, że cyfrowe księgi pracy wejdą w życie od 2020 roku. Blockchain umożliwi dystrybucję informacji o umowach o pracę pomiędzy pracodawcami a ośrodkami certyfikującymi. Pozwoli to chronić obywateli przed nielegalnymi umowami o pracę, a także zmniejszyć koszty obsługi i przechowywania dużych ilości danych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ochrona rosyjskich pracowników

Aleksander Shcherbakov, profesor Instytutu Administracji Publicznej i Zarządzania Rosyjskiej Akademii Nauk i Technologii, powiedział, że pogwałcenia prawa pracy są powszechne wśród małych i średnich przedsiębiorstw w Rosji. Nowa technologia umożliwi monitorowanie takich sytuacji. Zdaniem profesora, pracodawcy często naruszają prawa pracownicze od momenty, gdy pracownicy ubiegają się o pracę, aż do ich zwolnienia.

Tylko w ciągu ostatniego roku wpłynęło ponad 465 tys. skarg dotyczących naruszeń prawa pracy. Eksperci zauważyli, że inteligentne umowy zmienią stosunki między osobami prawnymi i fizycznymi. Będą one bardziej przejrzyste i pomogą osobom, których sytuacja jest uzależniona od wypowiedzenia umów.

Rosja coraz chętniej przygląda się możliwościom wykorzystania technologii blockchain. W tym tygodniu pisaliśmy o platformie zbudowanej przez S7 Airlines i Gazprom Neft, która umożliwia zautomatyzowanie procesu tankowania samolotów. Zdaniem przedstawicieli rosyjskiego rządu, wkrótce ma również dojść do ponownego przyjrzenia się ram prawnych dotyczących blockchaina i kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here