Naga MarketsVKontakte VKOd dawna w mediach branżowych pojawiają się plotki, jakoby Facebook miał stworzyć własną kryptowalutę. W praktyce okazuje się jednak, że gigant mediów społecznościowych może wkrótce zostać wyprzedzony przez swojego mniejszego  rosyjskiego odpowiednika VKontakte (znanego również jako VK).


Według doniesień moskiewskiego RNS, rosyjska platforma mediów społecznościowych “rozważa stworzenie własnej kryptowaluty, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie”.

RNS twierdzi, że dowiedział się, iż VKontake rozważa stworzenie systemu nagród, dzięki któremu posiadacze kont mogliby otrzymywać tokeny za wykonanie pewnych czynności na platformie. Kryptowaluta ta mogłaby być “gromadzona, wysyłana do innych użytkowników, wymieniana na towary” lub wykorzystywana do płatności w sklepach lub online za pomocą VK Pay, elektronicznej platformy płatniczej VKontakte. Użytkownicy mogliby również nagradzać cyfrowymi tokenami autorów postów, które im się podobają.

Przedstawiciele VKontakte jak dotąd odmówili jednak oficjalnego komentarza w tej sprawie.

VKontakte jest odpowiedzią WNP na Facebooka. Zajmuje 15. miejsce w rankingach ruchu internetowego Alexa na świecie i twierdzi, że ma około 97 milionów aktywnych użytkowników.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWojna handlowa: Postęp w negocjacjach na linii USA-Chiny
Następny artykułKurs platyny spada – metal traci ponad 11% w tydzień
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here