Naga MarketsŹródło: Finance Magnates
Źródło: Finance Magnates

Jak wynika z informacji zawartych w wywiadzie udzielonym przez Stanislava Vaneeva pod koniec ubiegłego roku, 2017 ma być okresem poważnych zmian w zakresie działalności nieregulowanego rosyjskiego podmiotu, który swoje operacje prowadzi z zagranicznych biur na Seszelach. Mowa tutaj między innymi o uzyskaniu licencji cypryjskiego CySEC w zakresie FX i opcji binarnych, co niewątpliwie zwiększy wiarygodność podmiotu.


Bez regulacji, jednak uczciwie?

grand-capital-logoSpółka zarządzana i uruchomiona przez Stanislava Vaneeva w 2006 roku zatrudnia w tym momencie ponad 100 pracowników i oferuje swoje usługi klientom z jedenastu państw na całym świecie. W rozmowie przeprowadzonej z portalem Finance Magnates prezes stwierdza, że nadmierne regulacje jego zdaniem odstraszają klientów oraz brokerów. Z drugiej jednak strony chcąc utrzymać się w środowisku brokerskim, gdzie działa wiele nieuczciwych podmiotów, są one często niezbędne, aby zdobyć zaufanie tradera detalicznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Konkretna data uzyskania licencji cypryjskiego regulatora, o którą ubiega się obecnie Stanislav Vaneev oraz prowadzone przez niego przedsiębiorstwo Grand Capital, nie została jeszcze podana. Z wywiadu wynika jednak, że powinno to nastąpić „wkrótce”.

Zarząd podmiotu jest przekonany, że dzięki temu ruchowi będzie w stanie otworzyć się na szereg nowych państw (w głównej mierze europejskich) i rozpocząć nowy okres dynamicznego rozwoju na rynku CFD, Forex oraz opcji binarnych.

Już w tym momencie miesięczne obroty brokera wynoszą około $5 miliardów. Decyzję o przenosinach na Seszele tłumaczy natomiast ciężkim środowiskiem regulacyjnym w Rosji – z tym akurat ciężko się nie zgodzić, gdyż zaledwie 6 podmiotów do tej pory uzyskało lokalne licencje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here