Naga MarketsRosyjski Bank Inwestycyjny szacuje sprzedaż gry "Cyberpunk 2077" na 30 mln kopii w 2 lataVTB Capital – rosyjski bank inwestycyjny zakomunikował korektę prognoz dotyczących sprzedaży nowej gry warszawskiego studia CD Projekt: Cyberpunk 2077. Zgodnie z ostatnimi komunikatami lidera branży gamingowej w Polsce, premiera nowej gry odbędzie się 17 września 2020 r. Zgodnie z szacunkami VTB, w samym 2020 r. gra sprzeda się w 20 mln kopii natomiast w 2021 r. będzie to kolejne 10 mln.

  • VTB Capital szacuje sprzedaż Cyberpunka 2077 na 20 mln kopii w 2020 r. (poprzednio 17 mln), a w 2021 r. 10 mln kopii. 
  • Rosyjski bank inwestycyjny podnosi cenę docelową dla CD Projekt z 385 zł. Do 435 zł. za akcję. 
  • Kurs CD Projekt we wtorek minimalnie poniżej kreski. Akcje powoli zbliżają się do magicznej bariery 400 zł.  

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Rosyjski bank inwestycyjny podnosi szacunki dot. sprzedaży najnowszej produkcji CD Projekt

Anna Kazaryan, analityczka VTB skorygowała szacunki dotyczące sprzedaży Cyberpunka. W najnowszym, majowym raporcie wydanym 6 maja, cena docelowa walorów CD Projekt została podwyższona o 50 zł., z poziomu 385 zł. do 435 zł. Na ten moment jest to najwyższa wycena dla warszawskiego studia, spośród wszystkich brokerów, którzy podjęli się takiej rekomendacji. W raporcie podano również szacunkową sprzedaż (w ilości sztuk) na lata 2020 i 2021. W br. włodarze warszawskiego studia mogą liczyć na sprzedaż 20 mln kopii, natomiast w 2021 r. 10 mln.

W 2020 r. CD Projekt może liczyć na 3,12 mld zł. przychodów, co przeniesie się na zysk netto na poziomie 1,83 mld zł. Natomiast w 2021 r. przychody wyniosą 2,14 mld zł. a zysk netto 1,16 mld zł. – podała w raporcie analityczka VTB.

Zdaniem Kazayan, ograniczenia związane z pandemią COVID-19 w żadnym stopniu nie powinny wpłynąć na ustalony termin premiery gry. Jej zdaniem, przyszłość przyniesie nam zmianę trendu zakupów obserwowanego do tej pory – zakupy fizycznych kopii gier mogą w dużej mierze zostać zastąpione zakupami przez kanały cyfrowe. Analityczka nie widzi problemów dla CD Projektu związanych z kampanią marketingową i promowaniem nowej gry. Odwołane z powodu pandemii targi branżowe nie powinny mieć bezpośredniego przełożenia na spadek sprzedaży Cyberpunka.

Zobacz również: Telewizja Polsat należąca do grupy Cyfrowy Polsat chce przejąć Interię

Słabsza sesja na walorach gamingowego giganta

We wtorek walory CD Projekt właściwie przez całą sesję były na minusie. Niezłe otwarcie notowań (388,1 zł.), szybko zostało zweryfikowane, a kurs spadł w okolice 377 zł. Obroty tuż przed zamknięciem notowań wynoszą 72 mln zł, tym samym walory spółki są jednymi z najpopularniejszych w dniu dzisiejszym na parkiecie GPW.

Notowania akcji CD Projekt z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here