Naga MarketsRosyjski parlament prawie jednogłośnie zatwierdził pierwsze czytanie ustawy o kryptowalutach, które miało miejsce we wtorek, 22 maja. Nowe prawo definiuje kryptowaluty i tokeny jako własność oraz określa zasady interakcji z technologią blockchain i krypto. Praca nad ustawą rozpoczęła się w zeszłym roku, a termin jej ukończenia mija 1 lipca.

W ustawie znalazły się zapisy dotyczące kryptowalut, technologii opartej na blockchainie, kontraktów smart, kopalni oraz ICO. „Ustawa określa zarówno kryptowaluty i tokeny jako rodzaj własności. Ustala różnicę między tokenami i kryptowalutami, te pierwsze są emitowane przez jeden podmiot, zaś te drugie przez szereg podmiotów/górników” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym ustawy.

Tylko jeden poseł zagłosował przeciwko wprowadzeniu ustawy, pozostałych 410 członków Dumy zatwierdziło ją. Poprzednio projekt otrzymywał mieszane opinie podczas wstępnego odczytu w kwietniu. Kreml zażądał większej jasności w kwestii opodatkowania kryptowalut oraz możliwości zaangażowania zagranicznych inwestorów w rosyjskie ICO.

Zarówno w poprzedniej, jak i obecnej formie ustawa jest przedmiotem krytyki branży. W marcu Igor Sudets – członek panelu eksperckiego Dumy dotyczącego cyfrowej gospodarki i technologii blockchain – zapowiedział, że nikt nie będzie chciał uruchomić ICO w Rosji po wejściu nowego prawa.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here