Naga Marketslogo Coincheck, w tle zakapturzona postaćJeszcze do niedawna sądzono, że to północnokoreańscy hakerzy mogą stać za największą w historii kradzieżą na rynku kryptowalut. Mowa tu oczywiście o $530 milionach, które zniknęły w styczniu 2018 r. z giełdy Coincheck. Japońska gazeta Asahi Shimbun poinformowała jednak w dniu dzisiejszym, że dotychczasowe ustalenia mogą być niewłaściwe. 


Korea Północna oczyszczona z zarzutów

Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że za atakiem na tokijską giełdę Coinchack stać mogą nie północnokoreańscy, lecz rosyjscy hakerzy. Okazuje się bowiem, że wirusy, które znaleziono na zainfekowanych kompteerach giełdy są bezpośrednio powiązane z Rosją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z raportem, złośliwe oprogramowanie znalezione na giełdzie zostało wysłane do pracowników pocztą elektroniczną i zawierało wirusy zwane Mokes i Netwire, które pozwalają hakerom uzyskać dostęp do zainfekowanych urządzeń i obsługiwać je zdalnie. Mokes to wirus, którego początki datowane są na rok 2011, natomiast Netwire działa od 12 lat. Oba z nich po raz pierwszy wykryte zostały jednak w Rosji a nie Korei Północnej.

Na podstawie analizy wirusów, amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa cybernetycznego powiedział japońskiej gazecie Ashahi Shimbun, że rosyjscy lub wschodnioeuropejscy hakerzy mogą być powiązani z atakiem na Coincheck.

Przypomnijmy, że w wyniku tego działania z portfela giełdy zniknęły 523 miliony jednostek NEM, które warte były wówczas ponad 500 mln USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułS&P 500 z najsilniejszym wzrostem w tym roku
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY – 17 czerwca 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here