Naga MarketsBanknot o nominale 20 euro EURPrzed chwilą poznaliśmy dane makro z Niemiec i Strefy Euro. O godzinie 9:55 Markit Economics opublikował odczyt wskaźnika PMI dla sektora usługowego W Niemczech, a 5 minut później dla całej strefy euro. Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to  Markit Economics publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM), który skupia się wyłącznie na rynku amerykańskim.


PMI dla sektora usługowego w Niemczech

Jak wynika z opublikowanego raportu, dane za luty 2019 wypadły lepiej od oczekiwań. Odczyt wyniósł 55,3 wobec prognozy na poziomie 55,1. Dla przypomnienia, odczyt za styczeń wyniósł 53,0. Silniejsza ekspansja miała miejsce w aktywności biznesowej, nowych miejscach pracy oraz zatrudnieniu. Wzrost indeksu prezentuje odreagowanie po ustanowieniu 27-miesięcznego dołka odnotowanego pod koniec 2018 roku.

PMI luty 2019 - Niemcy

Usługowy PMI w strefie euro

Lutowy wskaźnik PMI dla usług w ujęciu miesięcznym dla strefy euro wyniósł 52,8, a zatem wyżej od oczekiwań analityków, które plasowały się na poziomie 52,3. Odczyt za styczeń  wyniósł 51,2, widać więc tendencję wzrostową. Wszystkie kraje strefy euro odnotowały wzrost aktywności, choć w różnym stopniu. Podczas gdy Francja i Włochy odnotowały marginalny wzrost, poziom aktywności w Niemczech, Irlandii i Hiszpanii znacznie się zwiększył.

PMI luty 2019 - strefa euro

Sytuacja techniczna na kursie EUR/USD

Kurs euro do dolara wyznaczył dziś dołek w okolicach 1,1315 po czym nastąpiło odbicie. Najbliższy opór lokalny znajduje się teraz w okolicach 1.13423. Po jego pokonaniu wzrost może sięgnąć poziomu 1.1360.

Alternatywnie, ustanowienie nowych minimów dzisiejszej sesji otworzy drogę do wczorajszego dołka na 1.1308, kurs EUR/USD wciąż przebywa bowiem w zakresie poniedziałkowych notowań.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal – partnera głównego InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Wykresu eur/usd - 5 marcaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here