Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKO godzinie 10:30 Office for National Statistics przedstawił dane z rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wzrost średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii.


Dane za kwiecień 2019 roku wskazują, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło o 3,1% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem było wyższe od prognoz rynkowych, które plasowały się na poziomie 2,9%. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt został zrewidowany w górę do 3,2%.

W maj 2019 r. liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosłą 23,2 tys. Jest to liczba o ponad 4 tysiące wyższa od poprzedniej (19,1 tys., po rewizji z 24,7 tys.). Prognozy w tym plasowały się na poziomie 22,9 tys.

Stopa bezrobocia (w kwietniu) zgodnie z oczekiwaniami utrzymała się na poziomie 3,8%.

W okresie trzymiesięcznym do kwietnia 2019 r. liczba osób zatrudnionych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 32 tysiące do rekordowego poziomu 32,75 mln.

Kurs funta rośnie

Rynek optymistycznie przyjął dane z Wielkiej Brytanii, jak bowiem widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs funta zyskuje do dolara i wyznacza nowe maksima podczas dzisiejszej sesji. Tym samym dalej trwa odrabianie strat z wczorajszego dnia. Istotny opór znajdziemy w okolicach 1,2762, gdzie znajdują się maksima z ubiegłego tygodnia, natomiast wsparcie zapewnić mogą wczorajsze minima przy 1,2652.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres dzienny - 11 czerwca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres 30-minutowy – 11 czerwca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here