Naga MarketsTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było 16-go sierpnia, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o kwietniowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo i tak już pozytywnych oczekiwań, okazała się jeszcze lepsza.


Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w lipcu, główne wskaźniki retail sales notowały silne wzrosty w stosunku do prognoz analityków ankietowanych przez Bloomberga:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 0,7%, prognoza 0,2%, poprzednio -0,5%
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 3,5%, prognoza 3,0%, poprzednio 2,9%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: 0,9%, prognoza 0,1%, poprzednio -0,6
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 3,7%, prognoza 2,8%, poprzednio 2,9% (po spadkowej rewizji z 3,0%)

ONS zwraca uwagę, że sprzedaż detaliczna odbiła się w lipcu po spadku z ubiegłego miesiąca. Ponadto wzrasta sprzedaż w ujęciu rocznym. Informacje zwrotne od sprzedawców handlujących poza tradycyjnymi sklepami sugerują, że promocje online jeszcze bardziej zachęcały do ​​sprzedaży, podczas gdy sklepy inne niż spożywcze odnotowały spadek odwiedzin w lipcu 2018 roku.

Czy wiesz że…
Retail sales – Jest to zagregowana miara sprzedaży towarów detalicznych w danym okresie czasu, zwykle oparta na próbkach danych, które następnie odnosi się do całego kraju. W przypadku Stanów Zjednoczonych raport sprzedaży detalicznej jest comiesięcznym wskaźnikiem gospodarczym opracowywanym i wydawanym przez Census Bureu działające w Departamencie Handlu. Raport obejmuje poprzedni miesiąc i jest publikowany około dwa tygodnie po zakończeniu miesiąca. Porównań dokonuje się w stosunku do danych historycznych – w ujęciu rokrocznym (r/r) odgrywają najważniejszą rolę gdyż pokazują dobrze sezonowość sprzedaży detalicznej i dynamikę jej zmiany wraz z upływem czasu. Więcej na ten temat w słowniku makro portalu Comparic.pl.

GBPUSD ponownie testuje ubiegłotygodniowe minima

Jak widać na wykresie 30-minutowym pary walutowej GBPUSD, ta zyskuje po pozytywnym odczycie dotyczącym sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Obecnie, po raz kolejny testowany jest horyzontalny obszar oporu między 1.2740 – 1.2720, który wcześniej działał jako opór.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here