TMS


Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, marcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w marcu br. o 0,2% (prognoza 0,2%, poprzednio 0,2%). Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, ostatecznie wzrósł aż o 0,6%.

Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że pomimo stosunkowo dobrych danych dot. sprzedaży detalicznej, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy osłabienie dolara amerykańskiego. Podobna jego deprecjacja była również zauważalna na notowaniach pozostałych majorsów.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKontrakty Bitcoinowe: Shorty na rekordowych poziomach
Następny artykułCommerzbank: USDCHF przed ważnym oporem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here