CMC Markets

Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, marcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w marcu br. o 0,2% (prognoza 0,2%, poprzednio 0,2%). Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, ostatecznie wzrósł aż o 0,6%.

Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że pomimo stosunkowo dobrych danych dot. sprzedaży detalicznej, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy osłabienie dolara amerykańskiego. Podobna jego deprecjacja była również zauważalna na notowaniach pozostałych majorsów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKontrakty Bitcoinowe: Shorty na rekordowych poziomach
Następny artykułCommerzbank: USDCHF przed ważnym oporem
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here