Naga MarketsDziś tj. 1 października analitycy Royal Bank of Scotland oraz Rabobanku skomentowali ryzyko wystąpienia kryzysu na świecie i ocenili jak w tle tych założeń wypadną waluty rynków wschodzących. Swoją ocenę uzasadnili licznymi argumentami zahaczając o analizę fundamentalną.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

RBSRBS: rośnie ryzyko kryzysu

Analitycy RBS zauważyli, iż dekadę po globalnym kryzysie finansowym sytuacja na świecie coraz bardziej przypomina okres sprzed finansowego załamania. W dzisiejszym raporcie napisali:

– Silniejszy dolar, wyższe oprocentowanie w USA i kontynuacja podwyżek stóp przez FED zmusiło wiele, zwłaszcza wschodzące gospodarki do zacieśnienia podaży pieniądza i podniesienia jego ceny. Prawda jest taka, że widmo kryzysu finansowego na skalę światową unosi się w powietrzu.

Rabobank: czynniki idiosynkratyczne istotne dla walut rynków wschodzących

Analitycy Rabobanku zgodnie uważają, iż czynniki idiosynkratyczne pozostaną kluczowe dla walut rynków wschodzących (EM).

Czy wiesz, że…?

Idiosynkrazja – wstręt, antypatia do kogoś/czegoś

Ryzyko idiosynkretyczne – jest to ryzyko zmian cen, które dotyczy tylko szczególnych okoliczności związanych z niektórymi papierami wartościowymi. Idiosynkratyczne ryzyko więc nie jest związane z ryzykiem na całym rynku. Jest ono specyficzne dla danej firmy i może być wyeliminowane dywersyfikacją zgodnie z teorią portfolio.

– Wyprzedawana lira turecka w ostatnich dniach odrabia na wartości w stosunku do dolara i tym samym wyprzedziła swoich rówieśników (waluty rynków wschodzących) na fali rosnącego optymizmu na rynku. Nowy program gospodarczy przewiduje zacieśnienie fiskalne i bardziej zrównoważony wzrost w horyzoncie średnioterminowym. Tymczasem najwięcej traci peso, które straciło prawie 11% wartości we wrześniu – napisano w raporcie.

– Patrząc szerzej na EM, nie jesteśmy przekonani, czy spokój w ostatnim miesiącu okaże się trwały w czwartym kwartale. Można argumentować, że rynki przyzwyczaiły się do pogłębiającej się wojny handlowej między USA i Chinami. Obawiamy się jednak, że konflikt może się nasilić w nadchodzących miesiącach, powodując kolejną silną wyprzedaż na EM – dodali analitycy.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Notowania indeksu dolara również nie budują zaufania do EM. Po osiągnięciu poziomu 94.00, indeks DXY przełamał trend spadkowy przebijając istotną linię trendu. Z punktu widzenia analizy technicznej jest to byczy sygnał, który nie wróży dobrze EM. Trudno spodziewać się sentymentu do rynków wschodzących, szczególnie w przypadku obligacji, w czasie gdy 10-latki amerykańskie przekroczyły psychologiczną barierę 3.00%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, AUD/NZD, EUR/CHF
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 1 października
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here