Naga MarketsPrzez ostatnią godzinę poznaliśmy dane dotyczące przemysłowego wskaźnika PMI dla krajów ze strefy euro, ale nie tylko, bowiem także Polska i Szwajcaria zalicza się do tego grona.

PMI dla przemysłu za listopad w całej strefie euro wzniósł się na nowe maksima pokonując październikowy odczyt na poziomie 58,5. Wynik 60,1 był także wyższy od prognoz, które zakładały równe 60.0.

PMI dla przemysłu w strefie euro

Także w Polsce i Szwajcarii odnotowano wzrost PMI. Ostateczny odczyt za przemysłowego PMI za listopad w Polsce uplasował się na poziomie 54,20 (wcześniej 53,40), natomiast w Szwajcarii PMI wyniósł 65,1 (poprzednio 62,0).

Poniżej pełne zestawienie liczbowe, gdzie znajdziemy także dane dotyczące wzrostu gospodarczego we Włoszech:

źródło: www.investing.com

Eurodolar wraca do wzrostów

Notowania głównej pary walutowej umacniają się od wczorajszego popołudnia. Na wykresie dziennym powstała formacja byczego objęcia testująca kluczowy obszar wsparcia między 1.1835/75.

Dziś udało się już ustanowić nowe maksima. Lokalnie jednak byki mają przed sobą do pokonania opór na 1.1931. Skuteczne wybicie tego obszaru otworzy drogę do ubiegłotygodniowych maksimów na 1.1960.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here