Naga Marketswydobycie ropyWyższa produkcja z krajów członkowskich OPEC+ oraz z obu Ameryk oznacza, że światowa produkcja ropy naftowej gwałtownie wzrośnie w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy. To jest powód, dla którego stratedzy z Capital Economics spodziewają się spadku cen ropy od czwartego kwartału tego roku i przez cały 2022 rok. Ropa Brent nieznacznie wzrasta w czwartek i kosztuje 74 USD/brk.

  • Światowa produkcja ropy wzrośnie do około 96 mln baryłek dziennie w 2021 r., z prawie 94 mln baryłek dziennie w 2020 r.
  • Globalny bilans dostaw ropy naftowej powróci do nadwyżki od pierwszego kwartału 2022 r. i prawdopodobnie utrzyma się do końca przyszłego roku
  • Cena Brent (WTI) osiągnie szczyt w trzecim kwartale tego roku na poziomie 75 USD (72 USD) za baryłkę, po czym stopniowo spadnie do 60 USD (57 USD) do końca 2022 r.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wyższa produkcja ropy wpłynie na ceny w 2022 r. – CE

Oczekujemy, że światowa produkcja ropy wzrośnie do około 96 mln baryłek dziennie w 2021 r., z prawie 94 mln baryłek dziennie w 2020 r., a do 2022 r. w pełni powróci do poziomów sprzed lockdownu, co zwiększyłoby zapasy i wpłynęłoby na ceny ropy – napisano w raporcie.Eksperci prognozują, że cena Brent (WTI) osiągnie szczyt w trzecim kwartale tego roku na poziomie 75 USD (72 USD) za baryłkę, po czym stopniowo spadnie do 60 USD (57 USD) do końca 2022 r.

Ropa Brent osiągnie szczyt na poziomie 80 USD do końca roku – OCBC

Stratedzy z OCBC Banku dostrzegają małe prawdopodobieństwo powrotu ropy naftowej do 100 dolarów za baryłkę. Zamiast tego spodziewają się, że czarne złoto osiągnie szczyt na poziomie 80 USD – prawdopodobnie do końca 2021 r. – ponieważ podaż z OPEC+ ma powrócić na dobre na początku 2022 r.

W lipcu 2021 r. wejdzie w życie plan OPEC+, aby złagodzić pandemiczne ograniczenia podaży, a produkcja wzrośnie łącznie o 850 tys. baryłek dziennie. Pomimo tego wzrostu, całkowity poziom produkcji OPEC+ jest nadal o 6 mb/d poniżej poziomu bazowego z października 2018 r.

Naszym podstawowym scenariuszem jest wzrost globalnej podaży o 2 mb/d do końca 2022 r., z czego głównie z OPEC+ i Iranu. Jeśli embargo na ropę naftową Iranu zostanie zniesione w ciągu najbliższych 18 miesięcy, spodziewamy się, że 2 mb/d irańskiej ropy powróci na wody międzynarodowe. W takim przypadku oczekujemy, że OPEC+ utrzyma stałe wydobycie 6 mb/d do 2022 roku – napisano w raporcie.

Eksperci szacują, że globalny bilans dostaw ropy naftowej powróci do nadwyżki od pierwszego kwartału 2022 r. i prawdopodobnie utrzyma się do końca przyszłego roku.

Prognozujemy, że Brent osiągnie szczyt na poziomie 80 USD do końca 2021 r. Jednak zmiana globalnego bilansu dostaw z deficytu do nadwyżki w przyszłym roku oznacza, że ​​Brent może rozpocząć spadek w przyszłym roku do swojej długoterminowej średniej ceny wynoszącej 65 USD – dodano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: benefit notowania | kęty kurs | sp500 index | pko kurs | notowania złotego | kurs asseco | bitcoin wykres roczny |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here