Naga MarketsDziś tj. 12 października grupa analityków Scotiabank i Westpac komentuje dalszy kurs pary walutowej USD/CAD i uzasadnia swoją opinie licznymi aspektami fundamentalnymi i technicznymi.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. 

Scotiabank

logo scotiabankW opinii specjalistów ds. strategii walutowych w Scotiabank, para ta pozostaje neutralna w horyzoncie krótkoterminowym i powinna pozostać w wąskiej konsolidacji 1.3020 – 1.3080. W dzisiejszym raporcie napisano:

Perspektywy polityki banku centralnego uległy pogorszeniu w związku z niepokojącym rozwojem cen ropy naftowej i rozczarowującymi danymi z rynku nieruchomości z tego tygodnia. Szerszy rozwój sytuacji będzie znany w poniedziałek wraz z raportem biznesowym Banku Kanady, który będzie kluczowym czynnikiem dla decydentów zmierzających do podjęcia decyzji w sprawie stóp procentowych 24 października. Rośnie implikowana zmienność dolara kanadyjskiego.

– USD/CAD osiągnął przewidywany przez nas opór w okolicach 1.3050, gdzie przebiega 100-dniowa SMA. Krótkoterminowe (godzinowe) wykresy sugerują wyczerpanie po imponującym wzroście z okolic 1,2780 i spodziewamy się krótkoterminowej konsolidacji między 1.3020, a 1.3080. Najbliższy opór to 1.3150. Z drugiej strony przebicie poniżej 1.3020 otworzy drogę do 1.2950 – dodali.

 Rośnie presja sprzedających na USD/CAD

Westpac

Według Richarda Franulovicha, szefa strategii walutowej w Westpac, USD/CAD raczej nie przebije poziomu 1.32 w nadchodzących tygodniach. W dzisiejszym komentarzu giełdowym napisał:

– NAFTA 2.0 podniosła presję na dotychczasową politykę monetarną BoC i zwiększa to prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki 24 października. Na chwilę obecną oczekiwania rynkowe przewidują prawdopodobieństwo podwyżki na poziomie 92%. BoC podczas najbliższej konferencji może również sygnalizować szybsze tempo normalizacji w 2019 roku, co oznaczałoby cztery podwyżki (w porównaniu z + 50 pb w 2017 r. i + 75 pb w 2018 r.).

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Najnowsze dane z kanadyjskiej gospodarki, w tym słabszy odczyt PMI, niższe zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin i słabsza kondycja rynku nieruchomości wpływają na krótkoterminową słabość CADa, lecz podstawowy profil wzrostu dla Kanady pozostaje w zdrowej kondycji. Długoterminowa presja na USD/CAD pozostaje spadkowa – podsumowali analitycy.

 Rośnie presja sprzedających na USD/CADConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułProdukcja przemysłowa strefy euro znacznie powyżej oczekiwań
Następny artykułZłoto wybija konsolidacje – aktualizacja poziomów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here