Naga MarketsInwestorzy oczekują, że euro czeka dalsza deprecjacja po tym, jak waluta spadła w tym tygodniu do najniższego poziomu od 2017 r. Wskaźniki opcji stają się coraz bardziej negatywne w stosunku do wspólnej waluty, a inwestorzy płacą coraz więcej, aby zabezpieczyć się przed jej dalszą utratą wartości. Euro silnie osłabiło się w tym tygodniu, nawet gdy nastroje na ryzyko poprawiły się na rynkach, co oznacza, że ​​waluta może pozostać pod presją niezależnie od rozwoju epidemii koronawirusa.


Deprecjacja euro dopiero się rozpoczęła?

Euro podlega obecnie trendowi spadkowemu zarówno w scenariuszu apetytu do ryzyka, jak i awersji do ryzyka na świecie. Wspólna waluta cierpi jako waluta finansowania w czasach zwiększonej chęci do ryzyka, podczas gdy w czasach awersji do ryzyka dolar amerykański jako bezpieczna przystań wydaje się osiągać znacznie lepsze wyniki – powiedział Neil Jones, szef sprzedaży walutowej w Mizuho Bank Ltd.

Tymczasem kurs euro spadł w tym roku o ponad 3% do poziomu 1,0850 USD mimo, że wielu strategów walutowych oczekiwało odbicia. Analitycy Danske Banku twierdzą, że jego najwyższy w tym roku poziom 1,12 USD zanotowany w dniu 1 stycznia może okazać się najsilniejszym momentem euro w całym 2020 roku. Oznacza to, że może nas czekać dalsza deprecjacja wspólnej waluty.

Popyt na opcje sprzedaży euro (put), które wypłacają zysk w momencie spadku poniżej 1,08 USD, wzrósł silnie, zgodnie z danymi z Depository Trust & Clearing Corporation. Takie opcje stanowią jedną czwartą całkowitej wartości opcji waniliowych euro podczas gdy 5% rynku oczekuje jeszcze głębszego spadku do 1,05 USD. Na poniższym wykresie widać znaczny wzrost w tym tygodniu opcji PUT na parze EURUSD.

sentriderivatives.com

Kurs euro do dolara europa kontynentEuropejski Bank Centralny nawet nie rozważa podwyżek stóp procentowych, a słabe dane strefy euro nie pobudzają wystarczająco wspólnej gospodarki. Inwestorzy nie oczekują również wprowadzenia bodźca fiskalnego w najbliższym czasie, a problemy polityczne pojawiły się w Niemczech i Irlandii.

Wiele osób liczyło na to, że Europa nabierze tempa i przyćmi amerykańskie aktywa finansowe, jak miało się stać w pierwszym kwartale tego roku. Jeśli okaże się, że poziom 1,12 był szczytem w 2020 r. to prawdopodobnie jeszcze nie osiągnęliśmy docelowego minimum – napisał w raporcie Lars Merklin, strateg Danske Banku.

Część inwestorów coraz częściej zaciąga tanie pożyczki w euro, aby inwestować gdzie indziej. Wszystkie waluty rynków wschodzących śledzone przez Bloomberga odnotowały zwroty w stosunku do euro w tym miesiącu, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs euro najniżej od 33 miesięcy

Z technicznego punktu widzenia przekroczenie obszaru 1,0728–1,0821 USD – obserwowanego po wyborach parlamentarnych we Francji w kwietniu 2017 r. – może utworzyć nową dynamikę sprzedaży. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 21-dniowej średniej kroczącej, obecnie wynoszącej 1,1017 USD, może być pierwszym znakiem, że euro odnalazło krótkoterminowe dno.

Wielu inwestorów czeka na możliwą korektę na parze EURUSD, najlepiej w kierunku 1,10 USD, zanim dodadzą więcej do krótkich pozycji.

Podstawowe przepływy strukturalne przyspieszają deprecjację euro i rzeczywiście wydaje się, że kreuje się nowy trend  dalszą na deprecjacje euro z celem na 1,05 USD – podsumował Neil Jones.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here