Naga MarketsJuż w przyszłym tygodniu poznamy decyzje monetarną Rezerwy Federalnej. Według kontraktów na stopę procentową, prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych w trakcie zaplanowanego na 31 lipca br. posiedzenia Fed wynosi w tym momencie dokładnie 100%, przy czym najbliższe dni będą spekulacje na temat tego, czy obniżka będzie o 25 punktów bazowych, czy 50 pb.


Decyzja monetarna Fed w centrum uwagi

W ostatnim odcinku Rynkowych Bitew Admirałów, Kamil Jaros zwracał uwagę, że mimo, iż jeszcze z początkiem lipca prawdopodobieństwo obniżki aż o 50 pb. było bliskie zeru, tak w chwili obecnej mówi się, że jest to właściwie niemal rzut monetą.

Analityk Admiral Markest osobiście skłania się natomiast ku temu, że Rezerwa Federalna zdecyduje się jednak na obniżkę stóp procentowych jedynie o 25 pb. Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że od ponad dekady (od grudnia 2008 roku) Rezerwa Federalna zmieniała poziom stóp procentowych za każdym razem jedynie o 0,25 pb. Nie lada zaskoczeniem mogłoby zatem okazać się, gdyby tym razem Fed zdecydował się na obniżkę aż o 50 pb.

W najnowszym programie Kamil Jaros zwraca także uwagę na to, w jaki sposób na ewentualną obniżkę stóp procentowych mogą zareagować rynki akcji, ropy, złota oraz oczywiście kurs dolara amerykańskiego:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSmart kontrakty dla niewtajemniczonych
Następny artykułWIG20 traci drugi dzień z rzędu. Orange liderem sesji, najsilniej traci Santander
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here