Naga MarketsWraz z godziną 10-tą na rynkach pojawiły się wstępne dane dotyczące PMI w strefie euro, zarówno tego przemysłowego jak i usługowego. Oba wskaźniki zdołały pozytywnie zaskoczyć prognostów.

We wrześniu PMI dla przemysłu w strefie euro uplasował się na poziomie 58,2. Jest to odczyt zarówno wyższy od poprzedniego (57,4) jak i oczekiwań rynkowych (57,1).

Podoba sytuacja jeśli chodzi o PMI dla usług. Ten wskaźnik osiągnął poziom 55,6 wobec 54,7 przy poprzednim odczycie. Rynki oczekiwały natomiast, że usługowy PMI uplasuje się na niezmienionym poziomie.Nie będzie zatem żadnym zdziwieniem, że zbiorczy PMI wg Markit także wzrósł i osiągnął poziom 56,7 (poprzednio 55,7; prognoza 55,5).

Umocnienie euro w ostatni dzień tygodnia

Wspólna waluta umacnia się od początku dzisiejszej sesji w stosunku do greenbacka. Obecnie notowania Eurodolara znajdują się w strefie oporu trochę poniżej okrągłego poziomu 1.20.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś poziom ten może zostać ponownie przetestowany.  10-pipsów wyżej znajduje się natomiast poziom środowego otwarcia. Podczas tej sesji doszło do silnej wyprzedaży w wyniku decyzji FOMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here