Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) złapie dno po FEDzie. Kurs złotego wróci do strat?Dolar kontynuuje słabość widoczną wczoraj wieczorem, chociaż rośnie niepewność przed dzisiejszym posiedzeniem FED. Co z kursem złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Trwa spór amerykańsko-chiński
  • Chińska prasa wykorzystywana jako narzędzie do werbalnego nacisku
  • Dolar może znaleźć dno po konferencji FED

Oczy inwestorów skierowane na posiedzenie FOMC

Tymczasem na rynkach akcji w Azji nastroje mieszane. Widać było wpływ spekulacji dziennika Global Times, jakoby chińskie władze planowały wdrożenie ograniczeń używania chipów amerykańskiego koncernu Qualcomm ze względu na tzw. bezpieczeństwo narodowe (podobny manewr stosują Amerykanie wobec Huawei), co jeżeli okazałoby się prawdą, to mogłoby zaostrzyć wzajemne relacje.

Tyle, że chińska prasa zaczyna być ostatnio wykorzystywana jako narzędzie do werbalnego nacisku (nie idą za tym realne działania). Kolejny wątek, które może być istotny to rosnący wskaźnik reprodukcji COVID-19 dla niektórych stanów USA przekładający się na rosnącą liczbę hospitalizacji. Może to rodzić obawy i pytania, jak władze będą za kilka tygodni podchodzić do problemu drugiej fali zakażeń, jeżeli takowa zacznie się materializować.

Wiele będzie zależało od tego jaki przekaz zobaczymy dziś z FEDu. Bank centralny może sprowadzić stopy procentowe poniżej zera, ale wydaje mi się, że wyrządziłoby to więcej szkód niż przyniosło pożytku – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem USD/PLN znajduje się w bardzo ciekawym układzie technicznym sugerującym okazję do kupna. Może być zejście poniżej 3,8850, jednak oczekuje, że zostanie to szybko zanegowane. Dolar może szukać dna po FEDzie i w kolejnych dniach powinien odrabiać ostatnie straty – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here