Naga Marketsrękawice uk-ueKurs funta (GBP/USD) spadł poniżej 1,40 z powodu gwałtownego wzrostu wartości dolara amerykańskiego napędzanego przez jastrzębi wydźwięk konferencji Fed. Dodatkowo napięcia między Wielką Brytanią, a Unią Europejską w związku z Irlandią Północną prawdopodobnie zaważą na kursie GBP podczas przyszłotygodniowego spotkania BoE, donoszą ekonomiści z Westpac. „Kabel” spada szóstą sesję z rzędu docierając w piątek w okolice 1,3850.

Kurs funta (GBP/USD) w obliczu presji spadnie w kierunku 1,38 – Westpac

Próby Wielkiej Brytanii renegocjacji Protokołu z Irlandii Północnej w celu uniknięcia potencjalnych niepokojów społecznych (szczyt sezonu marszowego związkowców 12 lipca) podsyciły frustrację UE, że Wielka Brytania nie wdraża istniejącego porozumienia. UE nalegała, aby jednostronny „okres karencji” Wielkiej Brytanii handlu towarami kończył się 30 czerwca.Konflikt pokazuje potencjalną kruchość umowy zawartej z UE i potencjalnie z samą Wielką Brytanią – napisano w raporcie.

Umowa handlowa z Australią w tym tygodniu jest pierwszą w pełni niezależną (z UE) umową handlową, którą Wielka Brytania zawarła od czasu Brexitu. Wielka Brytania ma nadzieję wykorzystać to, a także zróżnicować swój system finansowy po Brexicie. Oba aspekty mogą raczej rozpalać niż łagodzić napięcia w UE.

Dane z sondażu wskazują, że spotkanie RPP BoE w przyszłym tygodniu powinno pokazać dalszy potencjał ożywienia, ale opóźnienie w złagodzeniu wszystkich ograniczeń może osłabić krótkoterminowe perspektywy – dodano.

Napięcia krótkoterminowe mogą wywierać presję na dalsze spadki GBP/USD w kierunku wsparcia w okolicach 1,38. Jednak nadal postrzegamy ten obszar jako baza dla ewentualnego odwrócenia trendu na wzrostowy – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here