Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, zgodnie z prognozami, w tygodniu kończącym się 13 lipca 2019 roku liczbo wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych wzrosła o 8 tys. do 216 tys. z 208 tys. poprzednio.

Mimo to, 4-tygodniowa średnia, wyniosła 218 750, co oznacza spadek o 250 w stosunku do skorygowanej średniej z poprzedniego tygodnia. Średnia z poprzedniego tygodnia została obniżona o 250 z 219 250 do 219 000.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Liczba zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych

Zdecydowanie lepiej wypadły natomiast dot. liczby kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających spadek do 1.700 tys. z 1.728 tys., ostatecznie odnotowano ich spadek aż o 42 tys. do 1.686 tys.

Cena srebra w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania srebra zauważymy, że w skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 15,53 USD oraz linię tendencji spadkowej i dotarł aż do niezwykle istotnego oporu w rejonie 16,15 USD. Jeżeli tylko pojawi się tu większa reakcja podażowa sygnalizują potencjalne odrzucenie tej strefy, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 15,53 USD

Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas publikacji danych
zapisz się na bezpłatny webinar

Cena srebra
Siver Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara traci 2. dzień z rzędu, powodem obawy dot. decyzji FED
Następny artykułSpowolnienie w gospodarce – czerwiec gorszy dla Polski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here