Naga MarketsKredyty hipoteczne to jedna z ważnych części nowoczesnej gospodarki pozwalająca ocenić jej kondycję. W czasie dobrej koniunktury gospodarstwa domowe mają większą skłonność do zaciągania długoterminowych kredytów na zakup mieszkania bądź domu. Kupno, budowa czy umeblowanie nowego miejsca zamieszkania napędza wydatki, a przy tym również i wzrost gospodarczy. 


Choć brytyjskie dane z godziny 10:30 dotyczą jedynie zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny, to na bazie tego raportu ekonomiści są w stanie ocenić potencjał gospodarki Wysp.

Te artykuły również Cię zainteresują
40,5 tysiąca – tyle wyniosła liczba zaakceptowanych wniosków Brytyjczyków o przyznanie kredytu hipotecznego. To już czwarty z rzędu miesiąc w którym wskaźnik ten rośnie, a czerwcowe wyniki okazały się być najlepszymi do tej pory w 2018 roku.

Reakcja rynku

Analizowane przy okazji publikacji niemieckiego Ifo EURGBP w reakcji na lepsze dane z Wielkiej Brytanii zawraca z okolic 0,8890:

Funt w parze z dolarem powraca do wzrostów po niedawnej, nagłej korekcie. Para porusza się w przyspieszonym kanale wzrostowym, a najbliższe wsparcie znajduje si w rejonie 1,3140:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here