Naga Markets

Na rynku BTC rośnie liczba wielorybów. Dużych inwestorów jest dziś więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Co to oznacza?

  • Dużych inwestorów na rynku BTC jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Powyższe wynika z analizy blockchaina najstarszej kryptowaluty na rynku.

Wieloryby a bitcoin

Liczba portfeli posiadających ponad 1000 BTC wynosi obecnie około 2200. To rekord wszech czasów. Sprawę zbadała znana firmy Santiment zajmująca się analizą rynku kryptowalut.Platforma Crypto Intelligence Arcane Research podzieliła się też innymi danymi, mówiącymi, że najwięksi inwestorzy na rynku kryptowalut nie mają jeszcze zamiaru sprzedawać BTC z obecnym zyskiem.

Zwolennik bitcoina Lark Davis zwraca uwagę też na to, że “całkowita ilość bitcoinów na adresach o wartości 1000 [BTC] lub więcej wynosi około 7,9 miliona bitcoinów, więc jest to oczywiście ważny dowód na to, że bardzo zamożni inwestorzy kupują bitcoiny.”

Wieloryby wpływają na bitcoinowy ocean

Te dane oznaczają ogromny wzrost wielorybich adresów od początku roku. Całkowity poziom BTC w posiadaniu wielorybów spadał stosunkowo równomiernie od 2016 do początku 2020 roku, o ponad 22 proc., z około 6,7 miliona do 5,2 miliona, jak podaje firma Glassnode.

Davis mówi, że oba wskaźniki są pozytywnymi znakami.

– Mamy silnych HODLerów, przybywa coraz więcej wielorybów i ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co robią te HODLerzy i wieloryby, ponieważ patrzą na to zza rogu. Widzą duży obraz. Obserwuj wieloryby. Wieloryby kumulują [BTC] i po tych cenach. Liczby idą w górę i to jest ważne, ponieważ wieloryby nie boją się tu kupować – dodał.

Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się nadal ok. 11 400 USD, co oznacza, że kryptowaluta po ostatnich spadkach chyba wpadła w kolejną konsolidację. Z kolei za 1 ETH musicie dziś zapłacić na rynku ok. 385 USD, co przedkłada się na nieznaczny skok kursu o 0,3 proc. w skali doby.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here