Naga MarketsMoneta Bitcoin na jesiennych liściachTe dane mogą zaskakiwać. Rośnie liczba zweryfikowanych użytkowników kryptowalut. Ponoć przez pierwsze trzy kwartały bieżącego roku ich liczba niemal się podwoiła. I to nawet mimo spadków na rynku, gdy bitcoin stracił prawie o 80 procent swojej wartości. Takie dane podaje Cambridge Center for Alternative Finance.


W tym roku liczba użytkowników cyfrowych walut wzrosła z 18 do 35 milionów. To ogromny skok, biorąc pod uwagę, że mijający rok stał pod znakiem spadków i niedźwiedzia.Niedźwiedź nam nie straszny?

Jeśli liczba użytkowników nadal wzrasta, nawet przy tak głębokiej recesji na rynku, może to oznaczać, że ewentualne ożywienie rynku jest jak najbardziej możliwe. W kontekście tych liczb mroczne wizje niektórych krytyków kryptowalut mówiące o spadku ceny bitcoina do zera, brzmią w małym stopniu prawdopodobnie.

Oczywiście większość użytkowników cyfrowych walut prawdopodobnie nadal jest spekulantami i inwestorami długoterminowymi, niekoniecznie używającymi bitcoina jako formy płatności. Ze względu na zmienność rynku kryptowaluty są rzadko używane w handlu. W raporcie czytamy:

„Zgodnie z popularnymi narracjami dane z ankiety wskazują, że większość użytkowników (…) to osoby fizyczne, a nie klienci biznesowi. Ludzie ci mogą być hobbystami, inwestorami indywidualnymi, konsumentami lub użytkownikami szukającymi lepszej alternatywy inwestycyjnej lub płatniczej.”

Zauważono również, że liczba kont kryptograficznych wzrosła. Pojedynczy użytkownik może oczywiście posiadać wiele kont. „W 2017 r. tempo wzrostu było najwyższe, a liczba nowych kont użytkowników, jak również liczba zweryfikowanych użytkowników, nadal rosła w 2018 r.” – czytamy w raporcie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here