Naga Markets


Chociaż bitomaty (ATM) nie są w przypadku bitcoinów tak powszechnie wykorzystywane jak bankomaty na rynku pieniądza papierowego, pozostają popularnym medium do kupowania i sprzedawania kryptowaluty. Na całym świecie jest już zainstalowanych ponad 3500 takich urządzeń. 


Najnowsze dane z Coinatmradar – wiodącego portalu śledzącego lokalizacje bankomatów bitcoina – pokazują, że bessa na rynku kryptowalut nie miała większego wpływu na tempo instalowania i używania bitomatów.

Wzrosty

Dane pokazują, że obecnie na całym świecie jest 3 503 tego typu urządzeń. 1 846 (około 52,7%) obsługuje też altcoiny (litecoina, ether).  To ogromny skok popularności bitomatów. Mija zaledwie 17 miesięcy od  tego, gdy całkowita liczba urządzeń przekroczyła 1000 sztuk.

Ameryka nadal liderem

Dane z Coinatmradar pokazują, że Ameryka Północna nadal cieszy się pozycją lidera na tym rynku. Na tym kontynencie zamontowano 2,594 bitomatów, co przekłada się na 74,05% całkowitej liczby. Drugie miejsce zajmuje Europa. Tu dominują Wielka Brytania i Austria, a zaraz za nią Rosja i Czechy.

Pomimo spadku cen walut cyfrowych producenci ATM nadal cieszą się popytem na swoje usługi. Można zaobserwować wręcz przyspieszenie tempa, w jakim maszyny są instalowane na całym świecie.

W maju, czyli kiedy na całym świecie działało i funkcjonowało około 3 052 bankomatów z kryptowalutą, instalowano trochę powyżej 5,88 urządzeń dziennie. Dziś obserwujemy skok o 66% – 8,91 instalacji dziennie. Wśród producentów dominują dwie firmy: amerykańska Genesis Coin (33,69 procent) i europejska General Bytes (26,89 procent).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z tych danych wynika, że można zauważyć wzrost popytu na kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pośrednictwem ATM oraz to, że model biznesowy producenta urządzeń wydaje się również opłacalny w okresie spadków cen samych monet.

Pamiętajmy, że producenci oferują też dwukierunkowe ATM, które umożliwiają konsumentom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Urządzenia jednokierunkowe służą wyłącznie do kupowania cyfrowych walut. Udział w rynku urządzeń dwukierunkowych również wzrósł z 35,32% do 37,03%.

Bitcoin – król jest jeden

Dane pokazują, że bitcoin nadal jest dominującą kryptowalutą na świecie. Około 99,9 procent wszystkich maszyn zainstalowanych na całym świecie obsługuje bitcoiny, a 52,7 procent obsługuje też altcoiny, wśród których najpopularniejszy pozostaje litecoin.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here