Naga Marketssgx-singapore-exchange-ccSingapurska giełda (Singapore Exchange) zdała raport na temat wolumenu za luty 2016 zawierający dane z rynku akcji, kontraktów (między innymi FX), a także instrumentów pochodnych.


Wolumen w handlu papierami wartościowymi zwiększył się do 17,4 mld USD, co daje wzrost w stosunku do stycznia 2016 o 3,9% z 16,8 mld USD. Porównując rok do roku, wzrost jest jeszcze bardziej imponujący jest to całe 14%.

Wzrósł także średni dzienny obrót o 8,3% do 940 mln USD, natomiast w styczniu było to 870 mln USD.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Dostęp do rynku spot oferuje broker Admiral Markets[/pullquote]

Także całkowita kapitalizacja rynkowa singapurskiej giełdy wzrosła o 2% i w lutym 2016 roku wyniosła 631,5 mld USD, a na SGX notowanych jest obecnie 771 przedsiębiorstw.

Słabsze wyniki odnoszą się jednak do handlu instrumentami pochodnymi i tak w lutym 2016 roku obracano tylko 13,9 mln kontraktów na wspomniane instrumenty, co wskazuje na znaczny spadek w stosunku do miesiąca poprzedniego, bo aż o 25% (w styczniu było to 17,7 mln kontraktów). Jednakże patrząć na stosunek rok do roku, można przymknąć oko na ten spadek, gdyż tu zanotowano wzrost o 43% w porównaniu z lutym 2015.

Spadek widoczny był także w kontraktach terminowych na indeksy, gdzie handlowano ich znacznie mniej. Z 15,4 mln kontraktów w styczniu spadek o 24,7% spowodował obrót na poziomie tylko 11,6 mln kontraktów.

Sprawdzaj pozycje dużych graczy w strefie eLearn! Kliknij!

Jeśli chodzi o kontrakty walutowe to tu również zanotowano zmniejszenie wolumenu, ale było ono naprawdę nieznacznie i wyniosło zaledwie 1%.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here