Naga MarketsW środę, 3 grudnia w życie weszły nowe europejskie regulacje znane jako MiFID II. Brzmi to nieco nudno, ale uwierzcie – naprawdę takie jest. W skrócie, nowe przepisy mają na celu zwiększenie transparentności rynków finansowych oraz ograniczenie oszustw jak insider trading, front running czy pranie brudnych pieniędzy. Tymczasem rynek kryptowalut osiąga rekordowo wysoką wycenę przekraczającą 700 miliardów dolarów! 


Znamy już odpowiedź Donalda Trumpa na ostatnie wypowiedzi Kim Dzong Una:Tak, lider wolnego świata właśnie zagroził konfliktem nuklearnym w social media. Czy naprawdę prezydent musi porównywać rozmiar swojego guzika z guzikiem północnokoreańskiego dyktatora? Zazwyczaj ignoruję słowa Trumpa, ale tym razem to za dużo. Miejmy nadzieję, że to wszystko zakończy się na słownej przepychance…

Nowi liderzy? 

Szykują się dwie duże fuzje. W momencie gdy na rynku pieniądze niemal się przelewają jedynym sposobem rozwoju dla dużej firmy jest… zakupienie innej dużej firmy. Jednak opinie na ten temat są dość… różne.

Amazon+Target=nowy, świetny sprzedawca. Trudno mi jednak wyobrazić sobie, że amerykański rząd pozwoli na tak dużą fuzję. Nowa firma miałaby niemal kompletny monopol w sektorze sprzedaży detalicznej, choć pojawiają się głosy, że połączenie dwóch gigantów może dojść do skutku.

Dostęp do amerykańskiego rynku akcji możliwy jest poprzez platformę eToro

Apple+Netflix? Clickbait. Analitycy Citi szacują, że istnieje około 40% szansa na taką fuzję. Sam pozostaję sceptyczny. Netflix nie potrzebuje Apple i wiele wskazuje na to, że te pogłoski to tylko i wyłącznie clickbait.

Krypto nadal na topie 

Byczy sentyment został utrzymany Kupujący zwiększyli kapitalizację rynku kryptowalut, doprowadzając do tymczasowego przebicia wartości 700 miliardów dolarów amerykańskich. 

Ripple radzi sobie bardzo dobrze tworząc nowy historyczny szczyt na poziomie $2.55 

Również Ethereum ulega presji byków. Jeśli dziś ujrzymy poziomy ponad $900 będzie to oznaczało podwojenie wyceny kryptowaluty w skali zaledwie miesiąca. 

Ruch na Ethereum wydaje się być spowodowany dużym zainteresowaniem ICO. Pomimo faktu, że nie słyszymy o gigantycznych wielomilionowych ICO, to jednak duża liczba niewielkich ofert wywiera zauważalny wpływ na rynek. Szacuje się, że w samym tylko grudniu ICO zebrały w sumie $6 mld.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here